عمومی

زمین لرزه 7.6 ریشتری در مکزیک

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، یک منبع از وقوع زلزله شدید در مکزیک خبر داد دوشنبه شب گذشته به وقت تهران بروید.

به گزارش منابع خبری، این زمین لرزه به بزرگی 7.6 ریشتر در 41 کیلومتری شهر کوچک «لا پلاسیتامیهواکان» مکزیک و در نزدیکی سواحل اقیانوس آرام رخ داده است. این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده و تاکنون گزارشی از خسارات و تلفات احتمالی دریافت نشده است.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا نیز اعلام کرد که زمین لرزه بزرگی سواحل غربی مکزیک را لرزاند.این زمین لرزه جنوب شهر گوادالاخارا در منطقه ساحلی ایالت میچوآکان را لرزاند.براساس گزارش های خبری، این زمین لرزه تا آنجا لرزید. پایتخت مکزیکو سیتی. مکزیک. این زمین لرزه خطر سونامی احتمالی را در این منطقه ایجاد کرد. گزارش ها حاکی از آن است که مردم منطقه برای فرار از آسیب به خیابان ها هجوم آورده اند.

زمین لرزه در مکزیک پدیده عجیبی نیست و مردم پایتخت این کشور به دلیل قرار گرفتن این کشور بر روی قسمت شکسته پوسته زمین به زلزله های وحشتناک و مرگبار عادت کرده اند.

اخیراً حداقل یک نفر پس از زلزله 7.1 ریشتری در نزدیکی سواحل آکاپولکو، مکزیک جان خود را از دست داد. در جریان این زمین لرزه شهر مکزیکوسیتی همچنان می لرزید و برق قطع می شد و 1.6 میلیون نفر در مکزیکوسیتی و ایالت های مکزیک، گوئررو، اوآخاکا و مورلوس قطع شدند. در پایتخت، تیرهای برق و ساختمان‌ها برای چند ثانیه لرزید و مردم خانه‌های خود را ترک کردند تا به دنبال امنیت باشند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا