علم و تکنولوژی

زنان باردار مبتلا به کرونا هیچ دارویی را خودسرانه مصرف نکنند

تکنونامه/ آذربایجان شرقی یک متخصص اپیدمیولوژی گفت: زنان باردار مبتلا به ویروس ایمیکرون یا دلتا نباید هر گونه دارو یا حتی جوشانده را به دلخواه مصرف کنند.

دکتر مهدی حق دوست در گفت وگو با تکنونامه، با اشاره به علائم سندرم کرونا در زنان باردار، اظهار کرد: عوارض جانبی آمیکرون و دلتا کرونا در زنان باردار از نظر بالینی با سایرین تفاوتی ندارد.

وی گفت: از طرف آمریکایی، علائمی مانند سرماخوردگی شامل درد در اندام، مایع و آنفولانزا است. آبریزش بینی، سردرد شدید، گلودرد، تعریق و گاهی اوقات یک سرفه، اما در دلتا، کوتاهی نفس کوتاه و سرفه بدتر است. “

حق دوست خاطرنشان می کند: در صورت مثبت بودن آزمایش کرونا در خانم باردار باید به پزشک متخصص زنان و زایمان برای بررسی حرکت و قلب جنین و همچنین پزشک متخصص بیماری های عفونی و ریوی مراجعه کنند.

وی همچنین هشدار داد: زنان باردار نمی توانند از هیچ دارویی از جمله داروی سرماخوردگی بزرگسالان، شربت های گیاهی و آمپول استفاده کنند، هرچند برخلاف عموم مردم مجاز به استفاده از جوشانده نیستند.

این اپیدمیولوژیست در خصوص تاثیرات ویروس کرونا بر روی کودکان گفت: عفونت های آمیکرون و دلتا بر سلامت جنین و جنین تاثیر چندانی ندارد و خطر آن فقط به مادر محدود نمی شود، همچنان می تواند باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مصرف مایعات فراوان، استراحت کافی و کاهش فعالیت های روزانه برای زنان باردار دارای آموکسی سیلین توصیه می شود و بهتر است هیچ دارویی مصرف نکنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا