عمومی

سازه‌های بتنی ضدزلزله در کشور تولید شد

یکی از شرکت های فناوری با استفاده از فناوری نانو سیستم های بتنی سازه های ساختمانی را تولید می کند که در برابر زلزله بسیار مقاوم است.

عرفان ذوالفقاریان مسئول تولید و اجرای سیستم بتن شرکت فن آور در گفت و گو با تکنونامهوی تولید سیستم بتن سبک را یکی از محصولات این شرکت دانش دانست و گفت: این سیستم پیش ساخته بتنی در رده ویلاسازی نصب شد که فونداسیون آن در دو روز و در دسته تجهیزات مونتاژ فونداسیون نصب شد. در نیم روز و قسمت اصلی خانه نیز در سه روز نصب شد. قسمت بتنی 3 متر ارتفاع، 6 متر عرض و 1.2 متر عمق دارد. تولید در کارخانه انجام می شود و پس از تکمیل سفارش، قطعات با استفاده از جرثقیل بر روی چرخ دستی قرار می گیرند و برای استقرار خانه به محل پروژه ارسال می شوند.

وی افزود: وزن سبک بلوک های این شرکت به کاهش وزن ساختمان و نیروی زلزله کمک می کند و همچنین به کاهش زمان و هزینه کار کمک می کند.

زالفقاری تصریح کرد: بلوک بتنی این شرکت با توجه به طراحی پوسته به ضخامت 7.5 سانتی متر و با در نظر گرفتن مساحت عایق هایی مانند پشم سنگ، عایق صدا، کاهش اتلاف انرژی در زمستان و … ورود از. گرما در تابستان وارد خانه می شود. به دلیل استفاده از قطعات مجزا در سازه، صدا به طور مستقیم منتقل نمی شود.

محققان این شرکت فناوری با بیان اینکه در ساختار این بتن از مواد نانو استفاده شده است، گفتند: استفاده از مواد نانو باعث کاهش وزن آن و افزایش مقاومت آن در برابر زلزله می شود ضمن اینکه خاصیت آب گریزی این بتن ها را دارد.

زالفقاری با بیان اینکه این محصول دارای مجوز از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است، خاطرنشان کرد: آزمایشات انجام شده بر روی این بتن نشان می دهد که محصول نهایی بالاترین مقاومت در برابر زلزله را دارد ضمن اینکه سرعت نصب بالایی دارد. نحوه نصب سازه به مساحت 115 متر در دو طبقه 7 ساعت خواهد بود.

به گفته وی، از این محصول می توان در شرایط بحرانی برای ساخت سرپناه استفاده کرد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا