علم و تکنولوژی

سایپا و ایران خودرو M۴۴ پیشرفته را با کمک سیتروئن می سازند + تصاویر

M44 سایپا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی شد.

شرکت سایپا اعلام کرده است که محصول M44 ظرفیت استاندارد امروز را دارد و به زودی تولید این خودرو با همکاری ایران خودرو در شرکت سایپاسیتروئن آغاز خواهد شد.

معرفی خودروی جدید سایپا M44 + تصاویر

در سال 2015 مشارکت سایپا و سیتروئن فرانسه وارد فاز جدیدی شد و 50 درصد سایپاکاشان در اختیار سیتروئن قرار گرفت و سایپاسیتروئن با 50 درصد سایپا و سیتروئن 50 درصد تاسیس شد. پس از مشارکت سیتروئن، تصمیم بر این شد که تولید C3 و پروژه M4T4 در سایپاسیتروئن آغاز شود.

در پروژه M4T4 پیش بینی می شود محصولات این پروژه سریعتر از سایر سایت های سیتروئن تولید شود و برای اولین بار در ایران قالب های بدنه تولید شده و آماده تولید است. اما این اقدام با خروج سیتروئن از ایران متوقف شد.

خودروی جدید سایپا M44 (1)

اکنون سایپا قصد دارد سیتروئن C3-XR را از طریق سرمایه گذاری مشترک ایران خودرو و سایپا سیتروئن تولید کند. حدود 67 درصد از قطعات این محصول با محصولات ایران خودرو مشترک بوده و خط بدنه، رنگ و تمامی مونتاژ این خودرو در شرکت سایپسیتروئن نصب و آماده تولید است.

همانطور که سایپا برای این خودرو اعلام کرد، موتور EC5 که نسخه به روز شده موتور معروف TU5 است که در بسیاری از محصولات ایران خودرو از جمله پژو 206 تیپ 5، پژو پارس و دانفنگ اچ سی کراس نصب شده است، تولیدی محسوب می شود. خط دستگاه همچنان در کارخانه نصب و نصب می شود.

سایپا M44 جدید (2)

شرکت سایپا اعلام کرده است که محصول M44 ظرفیت استاندارد امروز را دارد و به زودی تولید این خودرو با همکاری ایران خودرو در شرکت سایپاسیتروئن آغاز خواهد شد.

امکاناتی مانند سیستم کنترل پایداری، فرمان برقی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، نور روز، ترمز با ABS، EBD و BA و تریم داخلی چرم و پارچه برای این خودرو ذکر شده است، اما اطلاعات کامل و قطعی در مورد آن نیز وجود دارد. زمان عرضه و قیمت این خودرو از سوی سایپا رسانه ای نشده است.

227227

دکمه بازگشت به بالا