عمومی

سرنخی از مومیایی گمشده – تکنونامه

کشف “هیروگلیف های پنهان” در مقبره “توتان عنخ آمون” این نظریه را تایید می کند که مومیایی “نفرتیتی” ملکه مشهور مصری در اتاقی مخفی در مجاورت اتاق دفن پسر خوانده اش قرار دارد.

به گزارش تکنونامه، به نقل از گاردین، «نیکولاس ریوز» – مصر شناس مشهور بریتانیایی و متصدی سابق آثار باستانی مصر موزه بریتانیا – گفت: این نظریه با اسکن راداری اثبات نشد، بلکه سرنخ های جدیدی ارائه شد. آنها انگیزه جدیدی برای یافتن ملکه مادر هستند.

این باستان شناس خاطرنشان کرد: کتیبه ها نشان دهنده دفن «توتان عنخ آمون» توسط جانشین وی «آی» است، نقاشی هایی وجود دارد که نشان می دهد «توت عنخ آمون» «نفرتیتی» ملکه مصر و همسر شاه آخناتون را مدفون کرده است.

ریوز به گاردین گفت: “اکنون می توانم نشان دهم که زیر کتیبه های آی، کتیبه هایی از خود توت عنخ آمون وجود دارد که ثابت می کند صحنه اصلی این است که توت عنخ آمون دفن شده است. نفرتیتی نشان می دهد. بررسی دقیق کتیبه های آی نشان می دهد که آثار واضحی از نام قبلی توت عنخ آمون و کتیبه های اصلی توت عنخ آمون را در حال انجام مراسم تشییع جنازه صاحب اصلی مقبره ملکه نفرتیتی نشان می دهد.

مقبره توت عنخ آمون که یک قرن پیش توسط هاوارد کارتر کشف شد، مملو از صندلی ها و ارابه ها، همراه با گنجینه های باشکوهی است که پادشاه پسر در زندگی پس از مرگ به آن نیاز داشت.

در این مورد بیشتر بخوانید:

شواهد دزدی باستان شناس بزرگ از مقبره توت عنخ آمون

نیکلاس ریوز استدلال می کند که مرگ ناگهانی توت عنخ آمون در سال 1324 قبل از میلاد. در سن 19 سالگی، پس از تنها 9 سال بر تخت سلطنت، به این معنی بود که او باید به سرعت دفن می شد و یک دهه بعد مقبره دوباره باز شد و بیرونی ترین عناصر آن خالی شد و برای نفرتیتی آماده شد. خاکسپاری.

مصر شناسان تاکید می کنند که شواهد جدید از این نظریه حمایت می کند که مقبره توت عنخ آمون تنها قسمت بیرونی یک مقبره بزرگ است که برای نفرتیتی ساخته شده است و توالی آتافک های دفن فراتر از آنچه در حال حاضر دیده می شود است.

او همچنین در سال 2015 استدلال کرد که تصاویر با وضوح بالا از مقبره توت عنخ آمون خطوطی را در زیر سطح دیوارهای نقاشی شده نشان می دهد که نشان دهنده دری ناشناخته در اتاق است. اگرچه کارشناسان احساس می‌کنند این اسکن‌ها بی‌نتیجه هستند، اما مطالعات جدید، از جمله تصویربرداری حرارتی و تجزیه و تحلیل رشد کپک، اطلاعات بیشتری در مورد این نظریه ارائه می‌کند که مومیایی نفرتیتی در محفظه‌ای جداگانه در کنار مومیایی توت عنخ آمون دفن شده است.

«نفرتیتی» به همراه همسرش فرعون «آمن هوتپ چهارم» حدود سه هزار و سیصد سال پیش بر مصر حکومت کردند. «آمن هوتپ چهارم» کشور را از شرک به کشوری تبدیل کرد که «آتون» خدای مصر باستان را می پرستید و نام آن را از «آمن هوتپ چهارم» به «آخناتن» که به معنای «نفع آتن» است تغییر داد. پس از مرگ آخناتون، فرهنگ سنتی مصر احیا شد و بسیاری از بناهای تاریخی آخناتون تغییر یا تخریب شدند. نام او از فهرست فرمانروایان نگهداری شده در پادشاهی حذف شده است و جزئیات محل دفن او و نفرتیتی نامشخص است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا