علم و تکنولوژی

سریع‌ترین جنگنده‌ای که بر آسمان شرق حکومت می‌کند /عکس

به گزارش تکنونامه، جت‌های جنگنده از یک یا چند موتور جت نیرو می‌گیرند و برای درگیری با هواپیماهای دیگر در هوا در نظر گرفته شده‌اند. آن‌ها همچنین برای حمله به اهداف زمینی استفاده می‌شوند.

میگ-۲۵ و میگ-۳۱ یک تساوی

حداکثر سرعت: ۳۰۰۰ کیلومتر در ساعت

میگ-۲۵: هواپیمای رهگیر و شناسایی مافوق صوت اتحاد جماهیر شوروی

میگ-۳۱: رهگیر مافوق صوت اتحاد جماهیر شورویمیگ-۲۵ فاکس بت برای رهگیری یک بمب افکن مافوق صوت آمریکا که هرگز عملیاتی نشد و SR-۷۱ Blackbird یا همان پرنده سیاه معروف ساخته شد.

از سوخو ۲۷ تا اف ۱۴/ سریع‌ترین جنگنده‌های شرق و غرب

میگ-۲۵ دارای انواع مختلفی بود و البته نقص‌هایی بود به این ترتیب، شوروی میگ-۳۱ فاکس‌هاوند را ساخت. میگ-۳۱ اتفاقاً سرعت مشابهی با میگ-۲۵ داشت، این جنگنده دو سرنشینه با رادار بسیار بهتری که دارد می‌توانست زیر خودش را تحت کنترل داشته باشد و جت‌های سریع و موشک‌های کروز را که در زیر فاکس‌هاوند پرواز می‌کنند، ساقط کند. فاکس‌هاوند همچنین می‌تواند یک سیستم هشدار و کنترل هوابرد محدود (AWACS) باشد که به هدایت هواپیماهای دیگر کمک می‌کند و این پیشرفتی عظیم در برابر میگ-۲۵ است.

برخلاف میگ-۲۵، میگ-۳۱ ارتقا یافته است تا قابلیت چندمنظوره واقعی داشته باشد. میگ-۳۱ موشک‌های هوا به هوا را حمل می‌کند، اما همچنین می‌تواند موشک‌های ضد تشعشع، توپ و حتی موشک بالستیک کینژال را نیز تحت کنترل بگیرد؛ بنابراین یک جنگنده چند منظوره واقعی است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا