علم و تکنولوژی

سفر به کره جنوبی آسان‌تر شد

کره جنوبی از نیاز به آزمایش ویروس کرونا قبل از سفر برای گردشگران چشم پوشی کرده است.

به گزارش تکنونامه، به نقل از الجزیره، مقامات کره جنوبی در راستای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری کشور، همزمان با کاهش برخی محدودیت‌های سفر پس از شیوع ویروس کرونا، نیاز به انجام تست‌های پیش از سفر را برای گردشگران مطرح کرده‌اند. کسانی که وارد کشور می شوند، خاک این مملکت می شوند، آن را لغو می کنند.

به این ترتیب مسافرانی که به کره جنوبی سفر می کنند از روز شنبه (3 شهریور) نیازی به نشان دادن جواب منفی تست ویروس کرونا ندارند.

البته مسافران باید در 24 ساعت اول اقامت خود در کشور نیز آزمایش PCR را انجام دهند.

کشورهای آسیایی از جمله تایلند، فیلیپین، مالزی و اندونزی نیز در ماه‌های اخیر الزام تست کرونا را لغو کرده‌اند. این در حالی است که کشورهای منطقه در زمان آغاز شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های شدیدی برای سفر وضع کرده‌اند.

در ماه آوریل، کره جنوبی شرایط قرنطینه را برای مسافران واکسینه شده لغو کرد و در ژوئیه همه مسافرانی را که واکسینه شده باشند یا نه، معاف کرد. با این حال، بازگشت گردشگران به کره همچنان با تأخیر همراه است. زیرا تعداد مسافرانی که از فرودگاه اینچئون در ماه جولای استفاده می کردند به یک چهارم رکورد قبل از همه گیری کرونا رسید.

این کشور که در شرق آسیا قرار دارد، با وجود آمار بالای واکسیناسیون و استفاده گسترده از ماسک، هفته گذشته یکی از بالاترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان را ثبت کرد. البته شدت بیماری در اکثر بیماران خفیف گزارش شده است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا