عمومی

سقوط آزاد وزنه‌برداری در آسیا/ زنگ خطر به صدا درآمد

زخمی در بحرین!

تیم ملی وزنه برداری ایران با یک سرباز مصدوم در مسابقات قهرمانی آسیا شکست خورد و به مقام سوم دست یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، ملی پوشان وزنه برداری ایران در رده سوم و بانوان نیز در رده چهارم مسابقات قهرمانی آسیا قرار گرفتند. وزنه برداری ایران در دوران ریاست علی مرادی با مشکلات زیادی روبرو بوده است. در خردادماه امسال اعضای تیم ملی لائوس به دلیل شرایط نامناسب فدراسیون وزنه برداری اردوی تیم ملی را ترک کردند و به حال خود رها شدند. در عین حال مرادی به جای دادن شرایط برای بازگشت تیم ملی، سرمربی تیم ملی را تغییر داد و برخواه که در گروه معترض به اقدامات مرادی بود، از سمت خود برکنار شد.

پس از این برکناری، سعیدعلی حسینی به دستور مرادی هدایت تیم ملی وزنه برداری را برعهده گرفت و چند وزنه بردار جوان به خوبی به دعوت او پاسخ دادند و به اردو پیوستند. البته در نهایت دوران مدیریت مرادی در فدراسیون وزنه برداری به پایان رسید و انوشیروانی سرپرستی فدراسیون را برعهده گرفت. ملی پوشان لائوس نیز با حضور انوشیروانی و تعدادی از وزنه برداران بزرگ از جمله بهداد سلیمی، حسین توکلی و حسین رضازاده به اردوی تیم ملی آمدند تا خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و به ویژه مسابقات جهانی آماده کنند.

اردوی تیم ملی وزنه برداری با هدایت علی حسینی برگزار شد و رکورد تعداد وزنه برداران را به نام خود ثبت کرد و در نهایت 10 نفر را برای مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب کرد. سپس با تصمیم کادرفنی اردوی پایانی تیم ملی با هزینه های میلیاردی در بابلسر برگزار شد تا این مرد قدرتمند در میادین آسیایی حضور پررنگی از خود به نمایش بگذارد. اردوهایی که در آن هزینه های میلیاردی می شود و به قول برخی وزنه برداران اگر در آسیا با میلیاردی این چنین نتایج بدی می گیرند، بهتر است وزنه برداران در خانه تمرین کنند و از آنجا به مسابقه اعزام شوند!

آیا عملکرد یک وزنه بردار قابل قبول است؟!

وزنه برداران ایران در این رقابت ها مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کردند. اگر با جدیت به نتایج نگاه کنیم این نتایج در ورزشگاه آسیا قابل قبول نیست برای وزنه برداری ایران! وزنه برداری ایران در آسیا بارها نشان داده که حرفی برای گفتن دارد و در تمام مسابقات جهانی و المپیک این رشته یکی از مدال آوران ایران بوده است اما حالا به جایی رسیده است که در بازی های آسیایی مدال های زیادی دارد. برای مقام سوم کافی است و سهم طلای این مسابقات به یک وزنه بردار محدود می شود در واقع می توان گفت رسول معتمدی آماده ترین وزنه بردار این کاروان است.

وزنه برداری آزاد آسیا / زنگ خطر به صدا درآمد / ارتش مجروح در بحرین بیمار است!

سربازان زخمی در بحرین

البته جدا از نتایج ضعیف وزنه برداران در مسابقات آسیایی، اعزام وزنه برداران مصدوم به این مسابقات یکی از عجیب ترین اتفاقات است. مجید عسگری قبل از اعزام به این مسابقات از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شد و حتی قبل از اعزام به فیزیوتراپی مشغول بود و این وزنه بردار با چنین شرایطی نتوانست آماده حضور در میادین آسیایی ظاهر شود.

وزنه برداری آزاد آسیا / زنگ خطر به صدا درآمد / ارتش مجروح در بحرین بیمار است!

همچنین وزنه برداران دیگری مانند زارع، بیرانوند، داودی، دادرس مصدوم شدند و حتی مصدومیت زارع در جریان مسابقات تشدید شد و او کنار رفت و این باعث شد کاروان ایران امتیاز زیادی از دست بدهد.

علاوه بر این مشکلات، برخی از اهالی وزنه برداری معتقدند که انتخاب نادرست کادر فنی باعث شد ایران مدال طلا را از دست بدهد. در واقع اگر کادر فنی در وزن 89 کیلوگرم علیرضا معینی را روی تخته می فرستاد، در رده بانوان یک مدال می گرفت اما به جای این انتخاب، کادر فنی تصمیم گرفت محمدرضا زارع را که وزن او 5 است، اعزام کند. .کیلوگرم بالاتر از دسته 89 کیلوگرم به تخته برد که در پایان کشاورزان مصدوم و مرداد شدند.

اما پرونده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بسته شده و مسئولان باید به چند سوال مهم پاسخ دهند. آنها باید پاسخگوی نتایج تیم ملی باشند و تیم های مصدوم را به این مسابقات بفرستند. بدون شک حضور وزنه برداران مصدومی که با آمادگی کامل در مسابقات شرکت نمی کنند، با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشور و به ویژه وزنه بردارانی که با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند، دلیل قابل قبولی نخواهد بود. از طرفی کادرفنی نزدیک به 45 روز فرصت دارد تا در مسابقات جهانی که اولین مسابقات مقدماتی کسب سهمیه المپیک محسوب می شود شرکت کند و کار سخت تری نسبت به قبل خواهد داشت و نمی توانند تیم را به عقب برگردانند. دیدار مصدومان جام جهانی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا