علم و تکنولوژی

سلیمی: دارو باید با قیمت های قبلی به دست بیماران برسد

عضوکمیسیون اقتصادی شورای اسلامی تاکید کرد: گزارش ها حاکی از آن است که تامین دارو با نرخ جدید همچنان با مشکل مواجه است و برای مردم عادی سازمان غذا و دارو باید تمام تلاش خود را بکار گیرد تا دارو را با قیمت مناسب در اختیار اعضای خود قرار دهد. . . جامعه به ویژه بیماران خاص و نیازمندان

اصغر سلیمی در گفت وگو با تکنونامه، با اشاره به وضعیت قیمت و توزیع دارو در کشور، گفت: امروز بیماران به ویژه بیماران خاص در تامین دارو با مشکل مواجه هستند. متاسفانه گاهی می بینیم که دارو با قیمت بسیار بالا در اختیار بیماران قرار می گیرد. سازمان غذا و دارو باید سعی کند داروها را با قیمت مناسب به بیماران برساند.

وی افزود: سازمان غذا و دارو باید برای ارسال دارو برای نیازمندان و بیماران تلاش کند. امروزه حتی داروهای موجود در داروخانه ها برای افراد عادی گران است. مشاهدات نشان می دهد که عرضه دارو با نرخ جدید همچنان برای عموم مردم سنگین است.

داروها باید با قیمت های قبلی در دسترس بیماران باشد

نماینده مردم سمیرم در شورای اسلامی گفت: سازمان غذا و دارو تدابیری را در دستور کار قرار داده است تا بیماران با نسخه پزشک داروی خود را با همان قیمت تهیه کنند. این طرح همچنین می تواند افراد را به مراجعه به پزشک و سپس داروخانه سوق دهد و از خوددرمانی برخی افراد جلوگیری کند. در عین حال مردم می توانند داروهای خود را با همان قیمت قبلی تهیه کنند و یارانه از سوی دولت و بیمه ها به داروخانه ها پرداخت می شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا