عمومی

سوئد و انگلیس: روابط با پوتین هرگز عادی نمی‌شود

به گزارش سرویس بین الملل فارس، نخست وزیر انگلیس و همتای سوئدی خود شامگاه چهارشنبه مدعی شدند که این بدان معناست که روابط دو کشور با روسیه عادی نخواهد شد.

به گزارش رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و ماگدالنا اندرسون در مورد امنیت اروپا گفتگو کردند.ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از حملات در اوکراین هرگز به حالت عادی باز نخواهد گشت.

سخنگوی جانسون پس از این دیدار گفت: “هر دو توافق کرده اند که حملات نفرت انگیز پوتین به اوکراین زیرساخت های امنیتی بین المللی را تغییر داده است.” آنها تاکید کردند که روابط با پوتین نمی تواند عادی شود.

سخنگوی جانسون صبح روز چهارشنبه گفت که هدف از این سفر نه تنها بحث در مورد وضعیت اوکراین، بلکه برای بحث در مورد “امنیت گسترده تر اروپا” است.

یک مقام بریتانیایی گفت: «ما توانایی دموکراسی را جایگزین می کنیم.» در مورد مسائلی مانند عضویت در ناتو تصمیم بگیرید.

سخنگوی داونینگ استریت افزود: ما موضع سوئد و فنلاند و اینکه چرا نخست وزیر در مورد طیف وسیعی از مسائل امنیتی بحث خواهد کرد را درک می کنیم.

بر اساس آخرین نظرسنجی، 76 درصد از فنلاندی ها با عضویت کشورشان در ناتو موافق هستند و قرار است رئیس جمهور ساولی نینیتسو فردا (پنجشنبه) موضع «شخصی» خود را در این زمینه اعلام کند.

به طور کلی، حزب سوسیالیست سوسیالیست فنلاند به رهبری سانا مارین، سرانجام تصمیم گرفت تا روز شنبه موضع خود را در مورد اعتصاب اعلام کند.

در سوئد که نسبت به فنلاند نسبت به عضویت در ناتو مشکوک‌تر است، سوسیال دموکرات‌های حاکم اعلام کرده‌اند که روز یکشنبه موضع خود را اعلام خواهند کرد.

جانسون در حال حاضر در راه دو کشور اسکاندیناوی است، جایی که بریتانیا بزرگترین حامی مالی و تامین کننده تسلیحات اوکراین از زمان جنگ است و تحریم های سنگینی را علیه مسکو اعمال کرده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز در واکنش به سفر جانسون گفت که مسکو تحولات را زیر نظر دارد و سازمان ناتو را از نزدیک تحت تاثیر قرار می دهد.

انتهای پیام/
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا