عمومی

سیدحسن نصرالله: مبارزه با اسرائیل نیاز به اجازه کسی ندارد

خانواده

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عید سعید قربان و آزادی گفت: خدا را شکر ما در رژیم به پیروزی رسیدیم. یک وعده الهی در سال 1379 با کمک مجاهدین علیه رژیم محقق شد.

به گزارش تکنونامه، سید حسن نصرالله با بیان این که «خدا را شکر بدون اینکه منتظر کمک دیگران باشیم، بر نظام پیروز شدیم»، گفت: از سربازانی که جان خود را برای ملت و خانواده خود فدا کردند و برای آنها آرزوی آرزو کردند، تشکر می کنیم. خوب. کسانی که برای پیروزی در سلطنت اسرائیل فداکاری کردند.

وی گفت: خون کسانی که جان خود را فدای ملت مقاومت کردند، پیروزی نظام ماست.

نصرالله از همکاری ارتش سوریه و گروه فلسطینی برای شکست رژیم صهیونیستی تشکر کرد و گفت: از همه کسانی که در کنار مخالفان به ویژه سوریه و ایران بودند که هر گونه کمکی به مخالفان کردند تشکر می کنیم.

بان کی مون، دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرده است که جوانان لبنانی باید از ماهیت دشمن صهیونیستی آگاه باشند و سعی کنند خود را عادی جلوه دهند.

وی افزود: اگر این همه فداکاری نبود، شاهد پیروزی ای نبودیم که مجانی به دست نیامد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: باید مراقب مشروعیت رژیم اسرائیل باشیم، از دهه 1980 و همچنین کسانی که این رژیم را توطئه کردند و به هم ریختند.

دبیرکل حزب الله، پیروزی در جنوب را پیروزی اعراب و مسلمانان و مایه مباهات همگان دانست و افزود: یکی از پیروزی های کودتا، شکست ارتش شکست ناپذیر در سال 2000 بود. آزاد کنید و امید بدهید گروه فلسطینی «پیروزی 2000 یکی از مهمترین عوامل آغاز انتفاضه در فلسطین بود و مقاومت در پیروزی 2000 از نظر اخلاقی موفق بود و توانست حقیقت و اصول خود را به نمایش بگذارد.

او گفت: «زمانی که مقاومت در سال 2000 پیروز شد، او خواستار قدرت نشد: ما برای قدرت جنگیدیم، بلکه برای آزادی ملت و عزت ملی جنگیدیم و ورود به مجلس ما برای دفاع از مقاومت بود».

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه وظیفه انسانیت، دین، اخلاق و ملت ما جنگ حرفه ای است، می گوید: نبرد با اسرائیل از هیچکس اجازه نمی خواهد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «مردم لبنان باید ماهیت واقعی این رژیم را بشناسند. رژیم هایی که به دنبال عادی سازی و ادغام کشورهای منطقه هستند. همه فداکاری ها را باید به یاد آورد زیرا این پیروزی با فداکاری نبود، بلکه با خون، اشک، دست، انگشت، ذهن، قلب و اراده رقم خورد. کسانی که با اشغالگران مخالفند باید هدایت شوند و همچنین کسانی که با مردم سرزمین خود توطئه می کنند بخوابید.

نصرالله افزود: پیروزی سال 2000 چهره ارتش شکست ناپذیر را از بین برد، سرانجام آن را به تابوت نقشه بزرگ “اسرائیل” میخکوب کرد و مردم فلسطین را دوباره به آزادی سرزمین خود امیدوار کرد. فرماندهان ارتش. نقشه های رژیم صهیونیستی ترک کند و می خواهد خودروهای خود را در خاک لبنان رها کند تا خط مرزی در دست ارتش «جنوب لبنان» باشد تا با مقاومت و آتش جنگ داخلی بالا بیاید و.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: بحث «خانه عنکبوت» زخم عمیقی در اذهان سران نظام و ارتش آنها گذاشته است و اکنون با بحران «دهه هشتاد» مواجه هستند.

وی همچنین گفت: تنها مقاومتی که پیروز شد و حکومت نکرد، مقاومت لبنان به ویژه گروه حزب الله بود. ما به این نیاز نداریم زیرا ما برای قدرت نمی جنگیم، بلکه برای آزادی سرزمین و مردم و برای افتخار ملی می جنگیم. وقتی وارد حکومت می‌شویم، برای محافظت و مقابله با مخالفان کار می‌کنیم، وقتی وارد دولت می‌شویم، کار خودمان را انجام می‌دهیم، کار مردم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: کار به جایی رسیده است که برخی می پرسند چه کسی شما را برای جنگ با دشمن فرستاده است؟! وقتی کشور ما اشغال شد و زن و مرد زندانی بودند، اکنون از آنها می پرسیم ما از وطن خود محافظت می کنیم، چه کردید؟ آنچه برای انجام این کار به ما سپرده شده است بار اخلاقی، انسانی و معنوی ماست. ما در برابر ظلم و ستم سکوت نکرده ایم و برای آزادی در سال 2000 جنگیده ایم.

نصرالله در سخنان خود با تاکید بر عدم دشمنی برخی لبنانی ها با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: با پیروزی مقاومت در سال 2000، در شرایط اختلافات در کشور و عدم توافق بر سر جایگزین ها. مقاومت. «برخی از رسانه‌های محلی توسعه در جنوب را جدی و مرده دانسته‌اند. مقاومت مرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین با اشاره به اینکه در مقاومت برای رفتن به سوریه اتفاق نظر وجود ندارد، گفت: این مقاومت با معادله طلایی از لبنان در مقابل تفرقه ها محافظت و دفاع کرده است.

نصرالله افزود: درگیری و درگیری بر سر مقاومت موضوع جدیدی نیست و هست و خواهد بود. هر طرف هنوز بهانه های خودش را دارد. آنها که می خواهند متقاعد شوند و آنها که نمی خواهند متقاعد شوند. اما همیشه کسانی خواهند بود که موافق، مخالف و بی طرف باشند. امروزه مقاومت، با وجود ترورها و اقدامات نظامی، همچنان قوی و محبوب در بین مردم باقی مانده است.

وی افزود: برخی احزاب سیاسی دچار سردرگمی شده اند. وقتی حزب الله بلند صحبت می کند می گویند حزب الله ما را تهدید می کند و وقتی حزب الله آرام صحبت می کند می گویند حزب الله ضعیف است که این یک تصور غلط است. حزب الله از سال 1982 خیلی قوی نبوده و الان هم وضعیتش خیلی بهتر نیست.

سید حسن نصرالله همچنین گفت: ما باید با دو گزینه روبرو شویم: لبنان قوی و قوی، ثروتمند یا لبنانی ضعیف و گدایی. یک لبنان قوی قدرت خود را از همین معادله طلایی می گیرد. این معادله خود را در جنگ سال 2000، ثبات سال 2006 و حفاظت امروز یافت. [از میهن] اثبات شده است. لبنان قوی یک کشور غنی لبنانی است که می تواند منابع نفت و گاز خود را استخراج کند. نفت و گاز لبنان این کشور را غنی می کند و آن را قادر به رشد و بهبود وضعیت مالی و اقتصادی خود می کند. اما لبنان در برابر نگهداری سفارتخانه های غربی و خلیج فارس آسیب پذیر است [فارس] التماس می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا