عمومی

سید عمار حکیم: حشد الشعبی نهادی ملی و موجب افتخار است

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، آقای «سید عمار حکیم» رهبر جنبش اطلاعات ملی عراق در سخنرانی در روز اول محرم الحرام در میدان خلانی بغداد با بیان اینکه هفته گذشته آقای اینها چیزهای وحشتناک چیزی جز ویرانی و نابودی عراق و کشور عراق نیست.

وی ادامه داد: از نیروهای ملی و کسانی که تردید دارند می خواهم از حساسیت ها و درگیری های گذشته دوری کنند و با احساس مسئولیتی که شایسته عراق و جایگاه آن است وارد مذاکرات همه جانبه شوند.

رهبران اطلاعات ملی عراق با تاکید بر رعایت قانون و حفظ اقتدار دولت و نهادهای آن، قهرمانان حشد الشعبی را یادآور شدند و گفتند: در حال حاضر حشد الشعبی یک نیروی نظامی و یک نهاد ملی است. مایه افتخار. بار دیگر سالگرد تاسیس و راه اندازی را به یاد می آوریم و درود می فرستیم به نیروهای حشد الشعبی که رژه ای قوی، سربلند و مقتدر برپا می کنند و همه اینها بر لزوم ادامه روند جمعی نهاد حشد الشعبی و تقویت آن تاکید می کند. و آن را به یک پشتیبان موثر تبدیل کنید.

آقای حکیم بر غلبه بر مشکلات سیاسی با درایت و فداکاری تاکید کرد و ادامه داد: باید مکانیزم باز برای انتخاب رئیس جمهور توسط ملت ایجاد شود و این موضوع پشت درهای بسته نباشد تا مسائل شخصی نشود. و باعث انتخاب ملت شود. به بحران نروید برادران، کردهای ما باید بر سر نامزد نهایی ریاست جمهوری به توافق برسند یا با دو نامزد به مجلس بروند و انتخاب نهایی را به نمایندگان کشور بسپارند و همه اینها بر اساس یک روشن و کوتاه انجام شود. برنامه.

وی تاکید کرد: دولت در آینده از نظر خدماتی و عمرانی موفق خواهد بود، امید است رئیس دولت این نکته را در انتخاب کابینه موثر در حوزه و خدماتی که صرفا به دنبال تجربه موفقیت هستند مد نظر قرار دهند. و وضوح و یک طرح قابل قبول زمان مناسب را تعیین کنید.

رئیس سازمان اطلاعات ملی عراق بر تقویت نیروهای دفاعی تاکید کرد: صلح ارتش، پلیس، پلیس، حشدالشعبی، پیشمرگه و مبارزه با تروریسم و ​​سایر سازمان ها بر اساس استانداردهای آکادمیک به خاطر ملت و دکترین نظامی مناسب است. اسلحه و آموزش و گفت: همه اینها حکومت و قانون و جامعه را می سازد.

آقای حکیم با بیان اینکه همچنان شاهد نقض آشکار حاکمیت ارضی کشور هستیم، گفت: بارها گفته ایم که عراق به همسایگان خود آسیبی نمی رساند و تلاشی برای از بین بردن روابط حسنه با همسایگان نخواهد داشت، به ویژه اینکه این رابطه سابقه دارد. و فرهنگ و ابعاد اقتصادی و مبانی دینی و کشور ما اجازه آن را نمی دهد.

وی افزود: ما صلح و امنیت را با همه می خواهیم، ​​زیرا این آرامش و امنیت به قیمت ناموس ملت عراق نیست، زندگی بدون ناموس ارزشی ندارد.

رهبر اطلاعات ملی عراق با اشاره به حمله اخیر ترکیه به دهوک گفت: جنایت بزرگ چند روز پیش در دهوک قابل چشم پوشی نیست و بخشی از زنجیره حملات ترکیه و نقض حاکمیت عراق به ویژه پس از آن است. واضح است که هیچ یادداشت تفاهمی با ترکیه وجود ندارد که اجازه دهد ترکیه نظامی وارد عراق شود. علاوه بر این، حضور ده ها پایگاه و اردوگاه نظامی ترکیه در عراق به بهانه مخالفت با قیام متأسفانه مجوز قانونی ندارد.

آقای حکیم ادامه داد: بسیاری از تغییرات با سرعت زیاد در اوضاع سیاسی منطقه رخ می دهد و عراق مرکز این تحولات است و اگر روش خاصی در سیاست خارجی نباشد نمی تواند از این تغییرات دوام بیاورد. .

رهبر ستاد اطلاعات ملی عراق روابط خوب عراق با سایر کشورها و اماکن تاریخی و موقعیت جغرافیایی آن فرصتی مهم برای ایفای نقش تاثیرگذار در منطقه است.

آقای حکیم خاطرنشان کرد: عراق می تواند با افزایش روش مذاکره و کاهش مشکلات و اختلافات و بهره برداری از ثروت منطقه به نفع ملت، دلیل درگیری در منطقه را به دلیل رقابت و همکاری تبدیل کند.

وی ادامه داد: همه این موارد حتی در صورت توافق یکجانبه منطقه ای به زور محقق نمی شود، با انگیزه بیرونی و مرتبط با مسائل منطقه نیست، اما مردم منطقه می توانند به مزایای او بهتر از گذشته پی ببرند و انجام می دهد. نیازی به حکومت کسی نیست

رئیس اطلاعات ملی عراق با بیان اینکه در حالی که مخالف حملات و تهاجمات زمینی و ملت خود هستیم و نسبت به عواقب وخیم آن هشدار می دهیم، با تاکید بر اینکه نخواهیم گذاشت امنیت ترکیه و سایر کشورهای همسایه به خطر بیفتد، گفت: از طریق گروه هایی که ثبات کشورهای همسایه در عراق را برهم می زنند. قانون اساسی عراق این کشور را از تبدیل شدن به مرکز یا گذرگاه تروریسم علیه کشور منع می کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا