عمومی

سیلاب ۲۸۰۰ میلیارد به شبکه راه‌های ارتباطی بلوچستان خسارت زد

سیل 2800 میلیارد خسارت به شبکه جاده ای بلوچستان وارد کرد

مدیرکل حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سیل و بارندگی های اخیر 2800 میلیارد ریال به شبکه راه ها و ابنیه فنی جنوب استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش تکنونامه از سیستان و بلوچستان، جلال الدین قدری گفت: سیل و بارندگی اخیر 2800 میلیارد ریال در شبکه راه ها و ابنیه فنی جنوب استان خسارت وارد کرده است.

وی گفت: همزمان با بارش شدید باران در جنوب سیستان و بلوچستان، 9 راه اصلی، فرعی و روستایی به دلیل طغیان رودخانه مکونگ در این منطقه بسته شد.

رئیس اداره حمل و نقل زمینی جنوب استان سیستان و بلوچستان با اشاره به خسارات وارده به راه ها و ابنیه فنی بر اثر بارندگی و جاری شدن سیل در سال های اخیر، گفت: راهداران جنوب استان. به مناطق سیل زده پیوسته اند. استحکام و امکانات آنها پس از بارندگی و تلاش برای بازگشایی، مسدود شدن راه و پاکسازی کامل جاده از گل و لای به جا مانده از سیل در حاشیه محور ارتباطی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با هشدار سازمان هواشناسی نسبت به احتمال وقوع سیلاب، اداره راهداری و حمل و نقل زمینی جنوب استان با 150 ماشین آلات سبک و سنگین نسبت به آماده سازی لازم 340 جاده اندیشیده است. . در قالب 50 تیم فعال در مناطق حساس راه استان را تثبیت کرده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل زمینی جنوب استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سایر استان ها نیز می توانند با سامانه 141 از آخرین وضعیت راه های استان مطلع شوند.

در انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا