علم و تکنولوژی

شب‌زنده‌داران بخوانند؛ دیابت در کمین است!

اگر شما یکی از 30 درصد افرادی هستید که دیر می خوابند، ممکن است لازم باشد روال خواب خود را تغییر دهید. گروهی از محققان دانشگاه راتگرز در یک مطالعه جدید اعلام کردند که جغدهای شب در مقایسه با کسانی که زودتر به رختخواب می روند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 هستند.

همانطور که فوربس می نویسد، حدود 1.6 میلیون نفر در آمریکا دیابت نوع 1 دارند. به گفته پزشکان، دیابت نوع 1 یک بیماری غیر قابل درمان و قابل پیشگیری است. در عین حال، گفته می شود که نزدیک به 30 میلیون نفر در ایالات متحده به دیابت مبتلا هستند. جنسیت 2. دیابت نوع 2 عمدتاً بر رژیم غذایی و سبک زندگی افراد تأثیر می گذارد.

در دیابت نوع 2 قند خون افزایش می یابد و در نتیجه ممکن است رگ های خونی آسیب ببینند و فرد دچار بیماری قلبی شود. دانشمندان بر این باورند که دیابت نوع 2 ناشی از مقاومت بدن در برابر انسولین است. این وضعیت زمانی رخ می دهد که بدن به خوبی به هورمون انسولین پاسخ نمی دهد.

کمبود خواب به مقاومت بدن در برابر انسولین (عامل دیابت نوع 2) کمک می کند.

دو دلیل رایج برای مقاومت به انسولین، رژیم غذایی نامناسب (شامل قند یا کالری بیش از حد) و عدم فعالیت بدنی است. استیون مارینیکی از نویسندگان مقاله و استاد گروه حرکت شناسی و سلامت در دانشگاه راتگرز گفت: اخیراً کمبود خواب به عنوان یکی دیگر از عوامل رفتاری که به مقاومت بدن به انسولین کمک می کند، مطرح شده است.

استیون مالین می گوید خواب برای کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مهم است، اما خواب کافی و خواب با کیفیت نیز مهم است. مطالعه ای توسط مالین و همکارانش نشان می دهد افرادی که به زندگی شبانه علاقه مند هستند در مقایسه با افرادی که زود می خوابند با خطر بیشتری برای چاقی، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی روبرو هستند.

یکی از توضیحات محققان برای ارتباط بین زندگی شبانه و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 این است که سبک زندگی افراد شبانه ممکن است با ریتم شبانه روزی آنها تداخل داشته باشد. به عنوان مثال، علیرغم علاقه عمومی به زندگی شبانه، بسیاری از بزرگسالان شاغل هنوز باید زودتر از خواب بیدار شوند تا فرزندان خود را به مدرسه ببرند یا خودشان به سر کار بروند. به گفته مالین، این همان چیزی است که باعث می شود جغدهای شب به اندازه کافی یا با کیفیت نخوابند. خواب ناکافی یا با کیفیت “فیزیولوژی فرد را تغییر می دهد و خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد.”

توانایی افراد در شب برای استفاده از چربی به عنوان منبع انرژی کاهش می یابد

استیون مالین و همکارانش متابولیسم و ​​سطوح فعالیت شرکت‌کنندگان را هر روز (در طول روز و در طول خواب) در طول هفت روز زیر نظر گرفتند و دریافتند که توانایی استفاده از چربی در شب به عنوان منبع انرژی کاهش می‌یابد. یعنی چربی در بدن این افراد جمع می شود و در نتیجه افزایش چربی بدن، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی عروقی افزایش می یابد. از سوی دیگر، کسانی که صبح از خواب بیدار می شوند، بیشتر به چربی به عنوان منبع انرژی متکی هستند و به طور کلی برای ورزش های هوازی آماده هستند.

مالین گفت: اعتقاد بر این است که رعایت رژیم غذایی مناسب، داشتن فعالیت بدنی و بهبود خواب می تواند از مقاومت بدن به انسولین و دیابت نوع 2 جلوگیری کند. وی در ادامه گفت: بهترین کاری که کبوترها می توانند برای بهبود سلامت خود انجام دهند این است که زودتر بخوابند.

مالین همچنین می گوید که افراد کم خواب اگر در طول روز ورزش کافی داشته باشند، ممکن است بتوانند اثرات نور خورشید را جبران کنند: «فعال بودن در طول روز راه خوبی برای ارتقای سلامتی است. این حرکت نیازی به شدت ندارد. فرد می تواند در طول روز هر ساعت دو دقیقه ورزش کند یا بعد از هر وعده غذایی 10 تا 15 دقیقه با سرعت پیاده روی کند.

227227

دکمه بازگشت به بالا