علم و تکنولوژی

شرایط لازم برای سلامت دانش آموزان و کادر مدرسه باید فراهم شود

تکنونامه/قم رئیس مرکز بهداشت قم با اشاره به بازگشایی مدارس به عنوان مهم‌ترین محل تجمع گفت: فراهم کردن شرایط لازم برای سلامت معلمان، دانش‌آموزان و سایر کارکنان مدارس برای کاهش خطر ابتلا به کرونا بسیار مهم است. . ویروس ها و شکستن زنجیره انتقال بیماری.”

دکتر سیامک محبی رئیس مرکز بهداشت قم امروز با اشاره به بازگشایی مدارس به عنوان مهمترین محل اجتماع گفت: فراهم کردن شرایط لازم برای سلامت مربیان، دانش آموزان و سایر کارکنان مدارس برای کاهش خطر ابتلا به کرونا. . ویروس و شکستن زنجیره انتقال بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: اصول کلی پیشگیری از بیماری کرونا و مشارکت اولیا و کلیه مسئولان آموزش و پرورش در حفظ سلامت دانش آموزان و کارکنان پرتلاش مدارس بیش از پیش در نظام سلامت عمومی مورد تاکید قرار گرفته است.

محبی با توجه به دسترسی به واکسن‌ها برای پیشگیری از کرونا و اثبات نقش موثر آن در کاهش بستری شدن و مرگ و میر، توصیه می‌کند: علاوه بر واکسیناسیون عمومی، آموزش‌های بهداشت فردی به‌ویژه شستن مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک‌های بهداشتی و تنفسی دریافت شود. دانش آموزان پیوسته و محل های کلاس درس و مکان ها و دوره های تجمع باید دارای تهویه مناسب و گردش هوا باشد.

مهندس محبی در پایان گفت: دانش آموزانی که مشکوک به بیماری عفونی هستند برای دریافت درمان مناسب از پزشکان معالج در منزل استراحت کرده و پیگیری کنند. پس از توانبخشی و رفع کامل علائم وارد مدرسه شوید.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا