علم و تکنولوژی

شرط ورود به ایران آسان‌تر شد

معاون گردشگری کشور از تسهیل شرایط ورود و خروج گردشگران خارجی از ایران بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا خبر داد.

به گزارش تکنونامه، علی اصغر شالبافیان گفت: پیش از این شرایط برای ورود گردشگران خارجی و ایرانیان از خارج از کشور فراهم شده بود و کشور هم نیاز به گواهی واکسیناسیون و هم نتیجه آزمایش بیماری عروق کرونا ویروس قلب دارد. از گردشگران خارجی، ملی ستاد کرونا. شرایط ورود به ایران به عنوان گواهی واکسیناسیون مضاعف و “یا” منفی تست کرونا (PCR).

وی افزود: با تلاش و نظارت وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، مصوبه 166 مجمع عمومی کرونا کشور برای تسهیل ورود و خروج مسافران هوایی، زمینی و دریایی ل. مرزها برای اتباع خارجی در کشورهای غیرخاص و پرخطر اعلام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برای اتباع ایرانی یکی از دو شرط برای تایید دو واکسن حداقل دو هفته از تاریخ وجود دارد. واکسن دوم یا تست کرونا منفی (PCR) که توسط ریاست موسسه ملی بهداشت تایید شده و به دستگاه های اجرایی ذیربط جهت نظارت، هدایت و اجرای کارت ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه اولیه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت مشاهده علائم بیماری از سوی مسافران برای انجام آزمایش PCR و دریافت هزینه آزمایش از مشکوکین، کارکنان را برای انجام PCR مرزی اعزام می کند. بیماری.

به گفته معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: بر اساس تفاهم نامه دو مصوبه ستاد رونا نشنال اخیرا وزارت امور خارجه با وزارت اطلاعات و شهرسازی و اسرائیل ادغام شد. وزارت فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی قبل از حرکت به متقاضی اطلاع می دهد که دستورالعمل حضور گردشگران خارجی در کشورهای آسیب دیده را رعایت کند.

ستاد کرونا در اواخر اسفند 1400 ورود به ایران را مشروط به ارائه یکی از دو گواهی واکسن یا آزمایش منفی کرد، علاوه بر کارت کامل واکسن کرونا، گواهی آزمایش PCR منفی نیز ارائه کرد. علاوه بر سردرگمی مسافران، اعتراض‌هایی به سیاست‌های ناهماهنگ ورود و خروج صورت گرفته است و ستاد کرونا اکنون قوانین را بازنگری کرده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا