عمومی

شرکت‌های فناور حوزه دامپزشکی به بخش‌ خصوصی معرفی می‌شوند

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با خانم آنا گفت:

آقای محمد فتاحی گفت که اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از شرکت های فناور، ایده های خلاقانه و دانش حمایت می کند و به مهمانی های خصوصی زیر نظر دامپزشکان مشاوره می دهد.

محمد فتاحی در گفتگو با خبرنگاران گروه استان های دفتر رویداد خبری آنا در اراک، علاوه بر بازدید از نمایشگاه عصر امید (دستاوردهای پژوهشی و فناوری غول پیکر دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی) نشان می دهد. در ارزیابی این نمایشگاه گفت: نمایشگاه موفق و جذاب بود. زیرا برخی از شرکت ها محصولات دانشی تولید می کنند که می تواند در دامپزشکی از جمله تشخیص بیماری، پیشگیری از بیماری و … و کمک های دامپزشکی استفاده شود.

وی افزود: این شرکت در نمایشگاه عصرامید که در صنعت دامپروری و تشخیص بیماری سل موثر و مورد استفاده قرار می گیرد موفق بوده و در حوزه بشردوستانه نیز فعالیت جدی دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اگر این شرکت ها بتوانند در زمینه دامپزشکی و جداسازی دام های بیمار به ما کمک کنند مفید و موثر خواهد بود. چون اساس کار دامپزشکی در مبارزه با سل، مبارزه با سل در حیوانات است، اگر بتوانیم سل را در حیوانات کنترل کنیم، طبیعتاً این بیماری در دامنه انسان نیز کم می شود و به سلامت جامعه کمک می شود.

فتاحی خاطرنشان کرد: محصولات دیگری نیز با این مشخصات در نمایشگاه وجود دارد که با شرکت تماس گرفته شده است تا در اداره کل دامپزشکی جلسه مشترکی با آنها تشکیل شود. اگر شرکت های فناور، خلاقیت و دانش محصولی در حوزه دامپزشکی داشته باشند، قطعا از توانایی های آنها استقبال و حمایت می شود و در صورت تایید محصولات، مسئولان دامپزشکی کشور اقدام به خرید آن خواهند کرد.

وی تصریح کرد: محصولات تحقیقاتی نیاز هر کشوری است و بدون تحقیق نمی توان فعالیتی انجام داد و این پژوهش است که نقاط قوت و ضعف هر کاری را مشخص می کند. بنابراین با نتایج تحقیق می توان کارهای جدید ارائه کرد، پیگیری کرد و به نتایج بهتری دست یافت.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا مبنی بر اینکه دامپزشکی با شرکت های فناور، خلاقیت و دانش مرتبط است یا خیر؟ وی گفت: اداره کل دامپزشکی استان مرکزی نقش مهم تری در نظارت دارد و می تواند با حمایت از شرکت های فناور با ایده ها و دانش نوآورانه به بخش خصوصی جامعه مشاوره دهد.

فتاحی تصریح کرد: بخش های خصوصی زیر نظر دامپزشکان شامل فرآورده های دارویی، دامی و دامپزشکی و … است که می توانیم آنها را به هم پیوند دهیم تا با هم مرتبط شوند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی اضافه کرد: متاسفانه توانمندی های این شرکت ها ارائه نمی شود و یا دستگاه ها تبلیغات قابل توجهی برای محصولات خود ندارند، برپایی این گونه نمایشگاه ها می تواند در شناسایی محصولات موثر باشد. این شرکت و با بازدید از این نمایشگاه می توان با برخی از محصولات این شرکت آشنا شد و با آنها ارتباط برقرار کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا