علم و تکنولوژی

شهاب‌سنگ یا بشقاب‌پرنده؛ چه چیزی به زمین برخورد کرد؟

طبق اخبار اخبار آنلاینپروفسور ابی لوب یک تیم علمی 2.2 میلیون دلاری را برای بازیابی این شی فضایی مرموز به وسط اقیانوس آرام جنوب غربی می فرستد. برای بسیاری از مردم، زندگی در فضا یک واقعیت غیرقابل انکار است، در حالی که برخی دیگر به وجود بیگانگان اعتقادی ندارند. در حالی که بسیاری بر این باورند که دانش محدودی که ما در مورد حیات در سیارات دیگر داریم به دلیل توطئه های دولتی است که رویت های بشقاب پرنده را پنهان می کنند، برخی دیگر معتقدند که ما هنوز مدارک کافی در اینجا روی زمین دریافت نکرده ایم.

بیشتر بخوانید:

عکس کشف کروکودیل شاخدار غول پیکر در روسیه

عکس زیبایی شگفت انگیز ژن های کمیاب در انسان

تقریبا یک دهه پیش، این شهاب سنگ در اقیانوس آرام، در حدود 160 کیلومتری ساحل پاپوآ گینه نو، که کشوری جزیره ای در اقیانوس شمال ساحل کوئینزلند، استرالیا است، سقوط کرد.

ماده ای که شهاب سنگ را تشکیل می دهد سخت تر از آهن است و دانشمندان را به این فکر می اندازد که آیا بدن جسم موجود در فضا فقط یک سنگ غیر معمول است یا شاید چیزی غیرعادی تر، یک سفینه فضایی ایجاد شده توسط یک گونه بیگانه از یک تمدن پیشرفته دور از ما. سیاره. یک گروه اعزامی تشکیل شد تا بفهمند این شی مرموز چیست.

پروژه لوب به طور کامل تامین شد تا به آنها اجازه دهد کف اقیانوس را حفاری کنند و موادی را که هشت سال پیش از آسمان سقوط کرده بودند، بررسی کنند.

این نوع شهاب یکی از سه جسم مشابهی است که در نزدیکی زمین کشف شده است. Oumuamua در سال 2017 کشف شد. Oumuamua یک جسم پرنده ناشناس در مدار منظومه شمسی است و گمان می رود یک فضاپیمای بیگانه یا قطعه ای از یک سیاره ناشناخته باشد.

در سال 2018، اولین مریخ شناخته شده، Borisov، کشف شد و تنها سیارک شناخته شده دیگری است که به منظومه شمسی ما پرواز می کند. اگر فرضیه لوب درست باشد، سیاره اقیانوس به عنوان سومین سیاره از فضا به زمین تایید می شود. این باعث می شود که این سه تنها تایید کننده ارتباط بین ستاره ها تا کنون و همه آنها در یک دهه باشد.

لوب، دانشمند و استاد دانشگاه هاروارد، اعتقاد راسخی به وجود موجودات فرازمینی دارد و امیدوار است که پروژه یوفو او پاسخ های بیشتری برای تایید این موضوع به انسان ها ارائه دهد. او استدلال کرد که از آنجایی که خورشید منظومه شمسی ما پنج میلیارد سال از بیشتر ستارگان جهان جوان‌تر است، ایده ساخت تمدن دیگری و یادگیری نحوه ساخت سفینه‌های فضایی غیرممکن است.

لوب استدلال معتبری ارائه می دهد که انسان ها نباید ما را به عنوان “بچه های باهوش” در جهان تصور کنند و اگر همسایگان ما بیگانه باشند، چیزهای زیادی برای یادگیری داریم. لوب امیدوار است که از سفر خود چیزهای زیادی بیاموزد و به جستجوی فضا، زمین و کف اقیانوس برای یافتن پاسخ‌هایی که می‌خواهد ادامه دهد.

227227

دکمه بازگشت به بالا