علم و تکنولوژی

شیب نزولی موج هفتم کرونا در پایتخت/ استقبال تهرانی‌ها از تزریق دز یادآور واکسن‌ها

قائم مقام مرکز درمان کرونا در تهران با اشاره به روند نزولی موج هفتم کرونا در پایتخت گفت: البته اگر همین مراحل را ادامه دهیم، انشالله در نهایت موج هفتم این بیماری فروکش خواهد کرد. در اوایل اکتبر.”

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با تکنونامهوی با اشاره به کاهش بیماری کرونا در پایتخت گفت: بر اساس آخرین اطلاعات می دانیم که وضعیت بیماری در استان کاهش یافته است. مجموع مراجعه روزانه به کلینیک تنفسی حدود 3000 نفر است و شاید تنها 5 درصد از این افراد نیاز به درمان در بیمارستان دارند.

وی با ابراز امیدواری از آرام شدن این بیماری در پایان شهریور ماه، تاکید کرد: تعداد مبتلایان روزانه بالغ بر 200 نفر در بیمارستان بستری هستند. از سوی دیگر خوشبختانه تعداد فوتی های مثبت کرونا در پایتخت نیز تک رقمی شد.

وی افزود: نکته ای که از 2 ماه پیش مشخص شد این است که این بیماری در افراد 50 سال به بالا که بیماری های واگیر دارند بیشتر دیده می شود و در این گروه واکسیناسیون شانسی است.

توکلی گفت موج هفتم کرونا در پایتخت در حال سقوط استگفت: با توجه به اینکه قله موج هفتم را پشت سر گذاشته ایم، البته اگر همین مراحل را ادامه دهیم انشالله. در اوایل مهرماه، موج هفتم این بیماری سرانجام فروکش خواهد کرد.

وی در خصوص پیش بینی بیماری در ماه های آینده گفت: فکر نمی کنیم بعد از رژه آبنه مشکلات خاصی در زمینه بیماری ها وجود داشته باشد، این مراسم با رعایت و توصیه هایی که لازم است برگزار می شود.

قائم مقام ستاد مبارزه با کرونا در تهران درباره پیش‌بینی موج هشتم کرونا گفت: پیش‌بینی موج هشتم سخت است اما با توجه به فرارسیدن فصل سرما و بروز بیماری‌های تنفسی مانند آنفولانزا، یک. مهم برای کاهش بروز بیماری های تنفسی، واکسن آنفولانزا از اواخر شهریور تا اوایل آنلاین تزریق می شود.

وی درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان تهران نیز گفت: وضعیت خوب است، افراد مبتلا و افراد بالای 50 سال به خوبی واکسینه شده اند و اکثر افراد برای چهارمین بار واکسینه شده اند و حقیقت می تواند باشد. گفت. که دریافت واکسن هشدار دهنده در تهران راحت است.

آقای توکلی در پایان بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: وضعیت کاملاً عادی نیست و رعایت پروتکل ها و تفاوت های اجتماعی ضروری است. خوشبختانه فرهنگ استفاده از ماسک جا افتاده است، اما باید در محیط بسته به آن توجه بیشتری شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا