علم و تکنولوژی

شیرهای گیاهی می‌توانند جایگزینی برای شیر لبنی باشند؟

تکنونامه/ خراسان رضوی انسان ها هزاران سال است که شیر را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی روزانه خود مصرف می کنند. این مایع که اساس همه گروه های لبنی است، معمولاً از گاو، بز، گوسفند یا شتر به دست می آید. در حالی که همه پستانداران شیر تولید می کنند، انسان ها تمایل دارند فقط انواع خاصی از شیر را مصرف کنند.

به گزارش یو اس نیوز، فناوری، تغییر ذائقه، افزایش حساسیت غذایی و نگرانی های زیست محیطی در سال های اخیر صنعت لبنیات را متحول کرده است.

محققان گفتند: افزایش آلرژی ها و عدم تحمل لاکتوز، عوامل محیطی و گیاهخواری نیاز به جایگزین های غیر لبنی را ایجاد کرده است.

در سال‌های اخیر، جایگزین‌های لبنی مانند بادام، سویا و سایر گیاهان به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند و این نوشیدنی‌ها اغلب توسط برخی به عنوان جایگزین سالم‌تر یا مطمئن‌تر برای محصولات لبنی مصرف می‌شوند، اما این نوشیدنی‌ها در دسترس هستند. آیا یک محصول بهداشتی بهتر از شیر گاو است؟

جایگزینی شیر با مخلوط کردن یا استخراج مواد گیاهی در آب انجام می شود. سپس، مواد گیاهی تحت عملیات اختلاط و عملیات حرارتی قرار می‌گیرند تا پایداری فیزیکی و عمر نگهداری محصول نهایی افزایش یابد. اگرچه این نوشیدنی های گیاهی اغلب به جای شیر کامل استفاده می شوند، اما خواص تغذیه ای یکسانی ندارند.

شیر لبنیات از نظر پروتئین، چربی و کربوهیدرات استاندارد شده است، اما نوشیدنی های گیاهی استاندارد نیست. خواص تغذیه ای شیر حاوی هشت گرم پروتئین در هر 240 میلی لیتر (یک فنجان) است. علاوه بر این، پروتئین شیر حاوی 9 اسید آمینه ضروری است، در حالی که شیر گیاهی فاقد اسیدهای آمینه ضروری است.

شیر لبنیات با ویتامین D غنی شده است و به طور طبیعی حاوی کلسیم، فسفر، پتاسیم، منیزیم، ریبوفلاوین، ویتامین B12 و ویتامین A است، اما شیر گیاهی نسبت به شیر سنتی مغذی کمتری دارد، با این تفاوت که شیر غنی‌تر است.

برای برخی، تمایل به انتخاب شیر گیاهی به دلیل نگرانی های زیست محیطی است. برای این منظور، تولید شیر گیاهی نسبتاً پایدارتر از شیر لبنی است، زیرا مطالعات روی تولید شیر لبنیات نشان داده است که بیشترین تأثیر زیست محیطی زمانی رخ می دهد که استفاده از زمین، انتشار گازهای گلخانه ای، آلودگی و انرژی مورد نیاز برای شیر و شیر گاو در نظر گرفته شود. احتمالا بهتر از شیر سنتی است.

در حالی که شیر گیاهی اغلب جایگزین سالمی برای شیر مادر در نظر گرفته می شود، اما نباید به عنوان جایگزینی برای شیر مادر، شیر گاو و شیر گاو در دوران نوزادی و خردسالان در نظر گرفته شود زیرا کودکان بزرگتر به کالری و مواد مغذی خاصی نیاز دارند. ارائه شده است.

آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که کودکان بین یک تا دو سال با شیر کامل گاو تغذیه شوند و جایگزین های شیر کامل برای نوزادان و نوزادان نوپا منجر به سوء تغذیه شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا