علم و تکنولوژی

شیوع یک بیماری و تصویری دیگر از تبعیض غرب علیه آفریقا

در حالی که مقامات بهداشتی در اروپا، ایالات متحده و برخی کشورهای دیگر در تلاش برای توزیع واکسن و دارو برای کنترل شیوع تب دنگی هستند، برخی از مدت‌هاست که این واقعیت را پذیرفته‌اند که منابع برای کاهش شیوع این بیماری مدت‌هاست در دسترس بوده است، اما نه برای دهه ها

به گزارش تکنونامه، اخیرا بیش از 250 مورد ابتلا به بیماری میمون در انگلیس، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، سوئیس، آمریکا، اسرائیل و استرالیا گزارش شده و هیچ مورد مرگ و میر در این موارد گزارش نشده است.

مقامات در چندین کشور اروپایی و ایالات متحده پیشنهاد کرده اند که مردم مصون باشند و از داروهای ضد رتروویروسی استفاده کنند.

روز پنجشنبه، سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشست ویژه ای را برای بحث در مورد اولویت های تحقیقاتی در مورد بیماری میمون و مسائل مرتبط برگزار خواهد کرد.

این در حالی است که آفریقا امسال بیش از پنج برابر مرگ و میر گزارش شده است.

بر اساس گزارش مرکز آفریقایی کنترل و پیشگیری از بیماری ها، بیش از 1400 مورد آنفولانزا و 63 مورد مرگ ناشی از این بیماری در چهار کشور کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، کنگو و نیجریه گزارش شده است که مسری هستند.

گفته شده است که تاکنون هیچ ارتباط مستقیمی با شیوع این بیماری در خارج از آفریقا پیدا نشده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، آنفولانزای مرغی متعلق به یک خانواده از آنفولانزای پرندگان است و تخمین زده می شود که داروی واکسن سرخجه حدود 85 درصد موثر باشد.

از زمانی که اولین مورد در اوایل این ماه کشف شد، بریتانیا بیش از 1000 نفر را در معرض خطر ابتلا به ویروس واکسینه کرده و 20000 تزریق خریداری کرده است. مقامات اتحادیه اروپا همچنان در حال مذاکره برای خرید واکسن های بیشتر هستند. مقامات دولتی ایالات متحده نیز حدود 700 دلار واکسن را در ایالت گزارش شده توزیع کردند.

با این حال، چنین اقداماتی معمولاً در آفریقا اعمال نمی شود.

رهبر کارگروه میمون میمون در نیجریه گفت: «در حال حاضر هیچ واکسن یا داروی ضد ویروسی در کشور ما برای مبارزه با بیماری میمون وجود ندارد.» بقیه تحت کنترل هستند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آفریقا، به طور کلی، آفریقا فقط “ذخیره” واکسن دیفتری را دارد که می تواند برای واکسیناسیون پرسنل پزشکی در هنگام شیوع تب دنگی استفاده شود. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا