عمومی

صیانت از مرزهای شناخته ­شده بین­‌المللی اجتناب­‌ناپذیر است

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با صدور بیانیه ای در خصوص فعالیت های اخیر در قفقاز جنوبی اعلام کرد: حفاظت از مرزهای شناخته شده بین المللی و سرزمین کامل کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری آنا، کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در این بیانیه، موضع خود را در جلسه این کمیته در خصوص گسترش تغییرات و فعالیت های جاری در قفقاز جنوبی بیان کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه ثعله

كميته امنيت ملي و سياست خارجي شوراي اسلامي كشور به عنوان كميته ويژه نظارت بر مسائل امنيتي و سياست خارجي اين هفته جلسات متعددي را با نهادهاي مرتبط و كارشناسان توسعه در قفقاز جنوبي برگزار كرد. انتظار می رود که نتایج به اهداف اساسی کشور، ثبات و امنیت در منطقه به دقت هر چه بیشتر کمک کند.

متأسفانه در ماه های اخیر تحرکات خاصی منجر به برهم زدن معادلات و ترتیبات امنیتی و سیاسی در این منطقه حساس شده است.

کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با توجه به توسعه و اهمیت موضوع، تاکید کرد که حفاظت از مرزهای شناخته شده بین المللی و قلمرو کامل کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر و هرگونه تخلف است. غیرقابل قبول و مغایر با اصول حقوق بین الملل است. جمهوری اسلامی ایران از کشورهای منطقه می‌خواهد حسن همجواری خود را حفظ کنند و بدیهی است که واکنش مناسب، قاطع و به موقع برای مقابله با تروریسم بین‌المللی صهیونیسم و ​​ناتو در منطقه صورت خواهد گرفت. استراتژی جغرافیایی و رؤیاها و تخیلات و جاه طلبی های تاریخی که صلح و امنیت پایدار را نقض می کند با واقعیت تاریخی و نیازهای جغرافیایی این منطقه فاصله دارد.

كميته امنيت ملي و سياست خارجي شوراي اسلامي بر اساس مأموريت و وظايف خود در اين منطقه، توسعه در اين منطقه را با حساسيت و شفافيت خاص در دستور كار خود ادامه خواهد داد و اقدامات لازم را با توجه به منافع ملت و از حقوق ایران دفاع کند

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا