عمومی

ظرفیت اجرای سند اصلاح الگوی کشت در استان به صورت پایلوت وجود دارد

به گزارش تکنونامه از استان سمنان؛ سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان روز یکشنبه 13 دی ماه 1401 در مراسم رونمایی از سند الگوی کشاورزی استان در دفتر یادگار امام (ره) استانداری به همراه معاون وزیر و رئیس. سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: در دولت سیزدهم اهمیت ویژه ای در بخش کشاورزی پیدا کرد و تضمین قیمت خرید گندم از کشاورزان افزایش یافت.

وی افزود: در استان سمنان بیش از 64 هزار تن گندم با قیمت مناسب از کشاورزان خریداری و مطالبات به موقع پرداخت شد.

آقای هاشمی ادامه داد: در استان شمین یک هزار و 261 قرارداد در زمینی به مساحت 9 هزار و 520 هکتار کشت شده است که میزان محصولات کشاورزی 28 هزار و 500 تن است که برآورد ما حائز اهمیت است.

شهردار سن گفت: رشد اقتصادی در سایه اصلاح نظام کشاورزی، افزایش بهره وری و بهره وری در کشاورزی و کاهش مصرف آب محقق می شود.

وی بیان کرد: تبدیل آبیاری سنتی به سیستم های آبیاری مدرن و کشت گلخانه ای یکی از موثرترین عناصر در بحث اصلاح الگوی کشاورزی و دستیابی به افزایش بهره وری است.

استاندار استان سکونگ گفت: تامین پایدار مواد غذایی یک مشکل مهم و موثر در سطح ملی و استانی است که با اقدامات مطلوبی از جمله اجرای اسناد اصلاح روش های کشاورزی، افزایش بهره وری و تولید محصولات کشاورزی قابل اجرا است. .

46

دکمه بازگشت به بالا