علم و تکنولوژی

عجیب‌ ترین تصاویری که از سیاره سرخ ثبت شده است! +تصاویر

تصویر یک صفحه نمایش 1.8 گیگا پیکسلی بسیار دقیق است که با سطح “سیاره سرخ” به ما کمی آشنا می کند. این تصویر حاوی بیش از 1000 تصویر با وضوح بالا از مریخ است.

همانطور که تیم مبلغین از روز شکرگذاری خود لذت می بردند ، زمان مناسبی برای عکس گرفتن بود ، بنابراین آنها شروع به گرفتن عکس کردند. در پایان نوامبر 2019 ، این تیم برای یک هفته از دوربین MastCams استفاده کرد. این تیم از لنزهای تلفن Mastcams برای گرفتن تصاویر از منطقه گلن توردیدون در کوه شارپ استفاده کردند. نام این منطقه از مریخ از نام این منطقه در اسکاتلند گرفته شده است که هر دو محیط دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

این منطقه با خشت پوشانده شده و در کنار بالاترین قله مریخ – کوههای شارپ – در مرکز دره گیل واقع شده است. این تیم حدود هفت سال پیش در یک سوراخ به طول 96 مایل به زمین نشستند و از سال 2014 به دور کوهپایه کوه شارپ در حال چرخش بودند. این ماموریت 2.5 میلیارد دلاری امیدوار است که اطلاعاتی در مورد گذشته مریخ و اینکه آیا سیاره یک ریزگرد است ، کسب کند. یافته های فعلی تیم شامل شواهدی است که نشان می دهد بیشتر سوراخ ها حوضچه های بزرگ با سیستم رودخانه هستند.

در حالی که تیم انتشارات در سال 2013 عکسهای 1.3 مگاپیکسلی خاصی گرفتند ، عکسهای جدید واقعاً خاص هستند. اشوین واسوادا ، دانشمند آزمایشگاه ماموریت جت ناسا ، مرکز ماموریت مریخ گفت: “همانطور كه ​​اعضای تیم ما دوست دارند كه بوقلمون در خانه بخورند.”

منبع: لیست Skand

2121

دکمه بازگشت به بالا