عمومی

عزم جدی مجلس و دولت در برخورد با مسببان مسمومیت سریالی مدارس

تکنونامه/مازندران نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: عزم دولت، مجلس و در برخورد با مسببان مسمومیت سریالی در مدارس جدی است.

محمدعلی محسنی در جمع خبرنگاران، با اشاره به مسمومیت‌های سریالی در مدارس مختلف کشور، اظهار کرد: مدتی است که نشر بعضی از گازها در تعدادی از مدارس کشور به ویژه در مدارس دخترانه موجب نگرانی خانواده‌ها و دانش آموزان همچنین سیاست‌گزاران کشور شده است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در قالب بُعد نظارتی خود تلاش کرد به موضوع بپردازد، افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی دستور داد که کمیسیون بهداشت ودرمان وارد کار شود و در این رابطه در کمیسیون تلفیق مجلس با وزرای بهداشت و آموزش و پرورش‌، نهادهای امنیتی و نمایندگانی که شهرستان‌های آنها بیشتر دچار مشکل شد جلسه و نشست برگزار شد و حتی نمایندگان دو شهر بزرگ قم و بروجرد که بیشترین مشکل را در ابتدا داشتند حضور داشتند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشخص شدن زوایای زیادی از این موضوع، گفت: اگر چه خوشبختانه این گازها هنوز نتواسنتد مشکلات جسمی عضلانی و عصبی برای این دانش آموزان به وجود بیاورند اما این نگرانی مورد توجه مجلس شورای اسلامی بوده است.

محسنی تصریح کرد: در این رابطه کمیته‌ای تشکیل شد تا از نزدیک این موضوع را پیگیری کند و وزارت کشور نیز با جدیت این موضوع را مورد پیگیری قرار داده است.

وی با اشاره  به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حساسیت ایشان به موضوع مسمومیت دانش آموزان و برخورد جدی با مسببان آن و لحاظ نکردن هیچ گونه عفو و بخشش در رابطه با مسببان آن، یادآور شد: وزارت کشور و نهادهای امنیتی با جدیت پیگیر این موضوع هستند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فضای خوبی را برای برقراری عدالت فراهم کرده است و حضور بانوان در پشت میزهای دانشگاه‌ها به طور جدی و قابل توجه افزایش یافته است و خانم‌ها با تمام قوا در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی حضور دارند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: دشمن برای ایجاد وحشت در دل دختران و بانوان ما و مانع شدن اهداف انقلاب اسلامی به هر حیله‌ای متوسل شده است اما ملت و مسئولان هوشیار هستند و دولت، مجلس و قوای امنیتی دست به دست هم می‌دهند تا آرامش به مدارس برگردد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا