علم و تکنولوژی

علت افزایش دوباره مرگ‌های کرونایی در کشور / لزوم افزایش مدت زمان قرنطینه اُمیکرون

اعضای کمیته علمی ستاد ملی کرونا با اشاره به تشریح ششمین پیک کرونا و تاکید بر اینکه مدت زمان قرنطینه آمیکرون پنج روزه نیست، گفتند:

دکتر مهرداد حقزالی در گفت وگو با تکنونامه وی با اشاره به اینکه از نظر بیماری عروق کرونا همچنان در مسیر صعودی هستیم، گفت: به نظر می رسد این روند طی یکی دو هفته آینده ادامه داشته باشد و پس از آن به اوج صعود خواهیم رسید. در حال حاضر تعداد بستری ها در بیمارستان ها افزایش یافته و تعداد فوتی ها در روزهای اخیر از حدود 20 نفر به بیش از 200 نفر رسیده است. همانطور که تجربه جهانی نشان داده است دوره پیک آمیکرون در کشورهای دیگر به اندازه قله دلتا طولانی نیست، پس از رسیدن به قله حدود 2 تا 3 هفته در اوج قرار می گیریم و سپس نزول تند قله را پایین می آوریم.

وی تاکید کرد: دوره باید طبق پروتکل عمل کند و واکسینه شود. اگر پروتکل را رعایت نکنیم ممکن است در تعطیلات نوروز که باید در امکان سفر تجدید نظر شود دچار بیماری شویم.

وی در خصوص علت افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا افزود: در هر صورت افزایش موارد منجر به افزایش تعداد بستری‌های بیمارستانی و متعاقب آن مرگ و میر خواهد شد. تعداد موارد به طور قابل توجهی افزایش یافته است و حتی درصد کمی از آنها بیمار خواهند شد، تعداد مرگ و میر همچنان قابل توجه خواهد بود.

دبیر کمیسیون علوم داخلی کرونا گفت: بیشترین میزان مرگ و میر مربوط به افرادی است که واکسن نزده اند یا واکسینه نشده اند. افراد مبتلا به یک بیماری مزمن و کسانی که داروهایی مصرف می کنند که سیستم ایمنی را تضعیف می کنند نیز در معرض خطر هستند.

وی در خصوص تفویض اختیارات به ستاد استانی برای تصمیم گیری در مورد حضور یا عدم حضور مدارس تصریح کرد: حتی ما این موضوع را یک تاخیر کامل می دانیم و پیشنهاد خود را به اسرائیل اعلام کرده ایم. مقر. به نظر می رسد از آنجایی که جهش آمیکرون در کودکان می تواند باعث عفونت های زیادی شود، بهتر است از تجمع کودکان در خانه جلوگیری شود. چون به هر حال تعداد قابل توجهی از مدارس ما استاندارد نیستند، زیرا زیرساخت ها و شرایط فضایی در مدرسه استاندارد نیست و این باعث می شود که رعایت پروتکل غیر ممکن شود. توصیه کمیته علوم این است که در تصمیم خود برای افتتاح مدرسه جدید تجدید نظر شود و امیدواریم مدارس غایب حداقل تا پایان اسفندماه فعال باشند.

حق ازلی با تاکید بر اینکه بازداشت پنج روزه برای همه آمیکرون معتبر نیست، گفت: در روزهای ابتدایی شیوع سویه، CDC چنین اظهارنظرهایی کردند و همکاران برخی از ما موضوع و تصمیم را اعلام کردند. وزارت بهداشت به مدت 5 روز قرنطینه شود اما پس از آن دوباره این موضوع در آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و مدت بازداشت افزایش یافته است، بهتر است بیماران مبتلا به امیکرون حداقل 10 روز تا 2 هفته قرنطینه شوند و در این مدت از کار چشم پوشی کنند. زمان.

وی در خصوص آمادگی بیمارستان از نظر دارویی و تجهیزاتی گفت: پروتکل درمانی چند هفته پیش بررسی شد آمد و به مرکز درمانی تحویل شد. ممکن است در برخی مراکز به دلیل افزایش بار بیماری، کمبودهای موقتی رخ دهد، اما حمایت می شود. به طور کلی گزارش حاکی از آن است که وضعیت این مرکز تحت کنترل است و دارو و مایحتاج اولیه موجود است. تا امروز گزارش جدی مبنی بر ناتوانی مراکز درمانی و مراکز درمانی در حالت آماده باش نداشته ایم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا