علم و تکنولوژی

علی‌رغم تحریم‌ها ایران قوی‌ترین نظام سلامت را دارد

تکنونامه/ فارس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علیرغم تحریم‌هایی که از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز برای جلوگیری از پیشرفت کشور اعمال شد، ایران را دارای قوی‌ترین نظام سلامت در منطقه توصیف کرد.

دکتر بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه 9 تیرماه در مراسم افتتاح فاز دوم مرکز قلب امام خمینی(ره) آباده گفت: با وجود مجازات ها و محدودیت ها، بهره برداری از این مرکز یک امر اصولی است. . عزت و سربلندی و گامی به سوی عیب».

وی همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) آباده را زینت شکوه کشور و منطقه که موجب سربلندی و تقدیم شهدای بزرگ انقلاب اسلامی شد، تسلیت گفت.

وی گفت: علیرغم تحریم هایی که از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز برای جلوگیری از پیشرفت کشور اعمال شد، ایران را دارای قوی ترین نظام سلامت در منطقه توصیف کرد.

عین اللهی با اشاره به بازدید اخیر از اجلاس جهانی ژنو افزود: در این اجلاس مسئولان بهداشتی کشورهای دیگر به توانایی ایران در حوزه سلامت عمومی در منطقه پی بردند که مایه مباهات، مایه مباهات است. از پزشكان ما از هند و پاكستان تامين مي شود و پيشرفت چشمگيري در حوزه پزشكي كشور وجود ندارد.

وی افزود: در سال های قبل از انقلاب اسلامی مردم برای درمان و معالجه به کشورهای دیگر می رفتند، اما امروز در حوزه سلامت به قدری موفق هستیم که بسیاری از بیماران منطقه برای درمان به ایران سفر می کنند.

وزیر بهداشت به تشریح دوران بحران کرونا و تحریم‌ها علیه ایران پرداخت و گفت: با وجود تحریم‌های ملایم به‌ویژه در حوزه‌های عرضه و دارو، کشورمان یکی از موفق‌ترین کشورها در کنترل کووید ۱۹ است و هم‌اکنون دارای نرخ مرگ و میر بالا و نرخ مرگ و میر بالا.

عین اللهی با اشاره به اینکه جانفشانی ها و مجاهدت های مدافعان سلامت در تاریخ ثبت شده است، موفقیت مهار کرونا در ایران را نتیجه مجاهدت مدافعان سلامت، تلاش دولت و همکاری مردم دانست.

وی در یکی از سخنان خود افزود: در دولت سیزدهم تلاش مسئولان این است که دست به دامان مردم شده و دغدغه های آنان را بپذیرند. برای سلامت مردم باید در تمام نقاط کشور تامین شود که در آن برنامه های عدالت و تعالی در نظام سلامت به صورت روزانه در سراسر کشور تدوین و اجرا شود.

عین اللهی در ادامه با بیان اینکه حرکت خیریه در کشور بسیار عالی بود، از مشارکت خیرین در پروژه مرکز قلب و بیمارستان امام خمینی (ره) آباده تقدیر کرد و از خیرین سلامت خواست تا خود را برای سلامتی مردم فدا کنند. پایگاه های باز در مناطق محروم و از افتخارات فرهنگی کشور محسوب می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا