علم و تکنولوژی

عکس | این کراس اوور اقتصادی هوندا به ایران می‌آید؟

هوندا نیز با عرضه هاچ بک های اقتصادی در این بازارها فعالیت خود را آغاز کرد. یکی از این خودروها هوندا WR-V است. این خودرو اکنون از هاچ بک به کراس اوور تبدیل شده است.

اولین مسئله جالب در مورد هوندا WR-V قیمت آن است. قیمت این کراس اوور در اندونزی 17400 دلار که آن را به یکی از جذاب ترین خودروهای اقتصادی در بازار آسیا تبدیل می کند. به غیر از اندونزی، هوندا WR-V در هند نیز فروخته خواهد شد. این مشکل می تواند باعث شود که برخی از شرکت ها به واردات به اقتصاد ژاپن علاقه مند شوند.

هوندا WR-V

پیش از این و در دهه 1390 شرکت خانوادگی گلرنگ موتور برخی از محصولات این برند ژاپنی مانند هوندا CR-V، هوندا سیویک و هوندا آکورد را در بازار ایران عرضه کرد. امروزه اکثر خودروهای محبوب هوندا بیش از 20000 دلار قیمت دارند. اگرچه شرایط مهیا است اما فرصتی برای واردات به ایران وجود ندارد. با این حال هوندا WR-V می تواند گزینه ای اقتصادی برای بازار ایران باشد و در غیاب کراس اوورهای محبوب توجه مشتریان را به خود جلب کند.

مشخصات هوندا WR-V

هوندا WR-V دارای موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی است قدرت 121 اسب و گشتاور 145 نیوتن متر تولید می کند. دنده این خودرو CVT اتوماتیک می باشد. البته هوندا WR-V را می توان در بازارهای دیگری مانند هند با مشخصات فنی دیگر خریداری کرد. به عنوان مثال، مشتریان هندی می توانند این کراس اوور را با موتور 1.2 لیتری بنزینی (90 اسب بخار، 110 نیوتن متر) یا موتور 1.5 لیتری توربودیزل (100 اسب بخار، 200 نیوتن متر) با گیربکس 5 سرعته دستی خریداری کنند که هزینه آن بیشتر خواهد بود. نسخه اتوماتیک.

هوندا WR-V

تعداد سرنشینان هوندا WR-V پنج نفر اعلام شده و فضای بار آن نیز 380 لیتر است. بالاترین نسخه این خودرو دارای 4 کیسه هوا، تهویه مطبوع، سیستم چندرسانه ای با صفحه نمایش 7 اینچی، دوربین دید عقب، فضای داخلی چرمی، سیستم کنترل از راه دور و پکیج هوندا Safety Sense (سیستم کنترل رانندگی خودکار، ترمز اضطراری خودکار و ترمز دستی خودکار است. لاین) دارای تجهیزاتی است که آن را به یک خودروی اقتصادی ایمن تبدیل می کند.

227227

دکمه بازگشت به بالا