علم و تکنولوژی

عکس | تصاویری بهت‌آور از بازار مواد غذایی در ووهان!

طبق اخبار اخبار آنلاینتمام تحقیقات برای یافتن سرنخ‌هایی از این همه‌گیری انجام شد و به بازار هوانان در ووهان ختم شد. در این بازار هم حیوانات مرده و هم زنده برای مصرف به فروش می رسد و مشکل اصلی این است که حیوانات مرده و زنده در کنار هم نگهداری می شوند که یک مشکل بزرگ بهداشتی است!

تصاویری از بازار شگفت انگیز غذا در ووهان!

با توجه به اینکه چین از اوایل دهه 2000 به بازارهای ممنوعه شهرت دارد، این بازار باید تعجب برانگیز باشد. به دلیل فساد داخلی، بسیاری از این رفتارها نادیده گرفته می شود و برخی از بازارها با رشوه های کلان ممنوعیت های خود را لغو کرده اند.

چیزی مشابه در سال 2003 با بحران سارس اتفاق افتاد، که اعتقاد بر این است که شروع شده یا حداقل در این بازارها و عملکرد ضعیف آنها گسترش یافته است.

در 31 دسامبر 2019، چین یک اپیدمی داخلی اعلام کرد. حالا نکته بسیار جالب این است که بازار هوهنان در تاریخ 1 ژانویه 2020 تعطیل است. بله، می توان گفت تصادفی است و هوشمندانه است که اخبار این به اصطلاح بازار را پخش نکنید.

در سال 2014، زیست شناس و ویروس شناس بریتانیایی Dr. ادی هولمز به دنبال میکروب جدیدی بود که بتواند اپیدمی یا اپیدمی را شروع کند. CDC در ووهان دکتر هلمز را به بازار برد زیرا فکر می کردند این بهترین مکان برای رشد و انتشار ویروس از حیوانات به مردم است.

دکتر ادی هولمز در بازدید از بازار گفت: “من به چند مورد از این بازارها رفته ام، اما این بازار بزرگی است، البته انتظار دارید بیماری ظاهر شود.”

تصاویری از بازار شگفت انگیز غذا در ووهان!

از توضیحات دکتر هلمز می توان نتیجه گرفت که بازار پر از انواع قفس حیوانات است و قفس ها به ندرت تمیز می شوند. کشتار و ذبح حیوانات برای فروش در حضور همه انجام می شود، بنابراین خون حیوانات آلوده می تواند به راحتی محیط اطراف را آلوده کند.

CDC مقالات متعددی در مورد احتمال عفونت و شیوع بیماری که هنگام ذبح حیوانات رخ می دهد، نوشته است، به همین دلیل است که باید در یک مرکز بهداشتی به دور از عموم مردم انجام شود.

جالبتر اینکه از 40 مورد اول ابتلا به کووید-19 که در ووهان شناسایی شد، یک سوم قبل از مریض شدن از بازار بازدید کرده بودند. دکتر هلمز همچنین توضیح داد که حیوانات زنده تجاری موجود می توانند به عنوان عوامل ویروسی عمل کنند. به دلیل بیماری که ممکن است قبلاً داشته باشند، توانایی تولید مثل ویروس را با سرعت بیشتری دارند و به دلیل شیوه های ضعیف بازار، ویروس مانند آتش سوزی در جنگل های خشک پخش می شود.

اگرچه فرضیه اصلی او این است که ویروس از بازار می آید. اگرچه محققان چینی هزاران نمونه را از افرادی که قبل از شیوع بیماری با بازار در تماس بودند جمع آوری کردند و همه حیوانات زنده را برای Sars-Cov-2 آزمایش کردند، اما نتوانستند اثری از ویروس پیدا کنند.

با این حال، دکتر هلمز گفت که جستجوی آثار کووید در این حیوانات مانند جستجوی سوزن در انبار کاه است. بیش از 700000 ویروس مختلف در حیوانات خانگی وجود دارد که می توانند انسان را تحت تاثیر قرار دهند.

227227

دکمه بازگشت به بالا