علم و تکنولوژی

عکس | جنگنده اوکراینی که قاتل موشک‌های روسی شده

نیروهای مسلح اوکراین معمولا از سامانه های موشکی ضد هوایی خود برای انهدام موشک ها و پهپادهای روسیه استفاده می کنند و جنگنده های این کشور تنها مسئول رویارویی با جنگنده های دشمن هستند. با این حال، به نظر می رسد که سامانه دفاع موشکی SAM (سطح به هوا) اوکراین، سیستم های قدیمی تر مانند S-300 از بین خواهند رفت و در نتیجه، سوخو 27 و میگ-29 اوکراین تا حد زیادی مسئول جنگ ضد کروز هستند. روسیه موشک.

در واقع، این هواپیماها به گشت زنی در آسمان برای مقابله با هر گونه تهدید فوری ادامه می دهند. البته شکار موشک های کروز توسط جنگنده ها چیز جدیدی نیست و سال هاست که در کشورهای مختلف انجام می شود، اما کمتر پیش می آید که فیلم این لحظه بی نظیر منتشر شود.

اکانت توییتر ویدئویی از شلیک موشک توسط سربازان اوکراینی منتشر کرد. موشک به سمت چپ می رود و منفجر می شود.

البته ویدئوی دیگری نیز در این رابطه منتشر شد که در آن موشک شلیک شده توسط جنگنده های اوکراینی پس از مانور تند به هدف اصابت کرد.

MiG-29، نسل چهارم جنگنده شوروی

میگ 29 یکی از بهترین محصولات صادراتی برای اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان بود و برای روسیه امروز، این هواپیما همچنان مورد استفاده روسیه و بسیاری از کشورها از جمله اوکراین است.

میگ-29 که یک جنگنده دوقلو است، از نظر ظاهری شبیه به سوخو-27 بزرگتر است که در همان زمان طراحی و ساخته شد. این دو جت جنگنده برای رقابت با اف-15 ایگل آمریکایی و اف-16 فایتینگ فالکون ساخته شده اند.

عکس سرباز اوکراینی شلیک کننده موشک روسی کشته شد!

وزن خالی این جنگنده 11 تن است که در حین پرواز تا 21 تن قابل افزایش است. میگ 29 با حداکثر سرعت 2.25 ماخ می تواند تا 3500 کیلوگرم مهمات از جمله موشک های هوا به هوا حمل کند. آب و هوا با رادار. احتمالا از این موشک ها برای هدف قرار دادن موشک های کروز روسیه استفاده شده است.

چرا موشک ها هدف قرار می گیرند؟

وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که در اولین روزهای جنگ با روسیه، همه خلبانان جنگنده این کشور آموزش های ویژه ای دیده اند تا بتوانند به این روش موشک شلیک کنند. البته موشک های کروز سطح انعکاس کمی دارند و در ارتفاع بسیار پایین نیز حرکت می کنند. این همچنین شناسایی آنها را با رادار هواپیما دشوار می کند.

با این حال، تنها چند روز پس از آموزش، خلبان اوکراینی توانست از عهده این کار برآید.این رویداد موفقیت آمیز بود. البته ناگفته نماند که برخی از موشک ها مانند کالیبر روسی، Kh-101، Kh-59 و Kh-555 از موتورهای جت استفاده می کنند و اجازه اثرات حرارتی را می دهند. بنابراین، خلبانان اوکراینی توانستند با استفاده از سیستم هدف گیری مادون قرمز الکترواپتیکال آنها را ردیابی کنند.

عکس سرباز اوکراینی شلیک کننده موشک روسی کشته شد!

ظاهرا نیروی هوایی اوکراین نیز از این روش برای انهدام پهپادها استفاده می کند. این در حالی است که کارشناسان نظامی استفاده از هواپیماهای جنگی برای شکار پهپادها را پرهزینه و خطرناک می دانند.

5858

دکمه بازگشت به بالا