علم و تکنولوژی

عکس | فناوری‌های عجیب در جام‌جهانی قطر

قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 اقدامات زیادی انجام داده و از فناوری های مختلفی استفاده کرده است. از دوربین‌های تشخیص چهره گرفته تا سیستم‌های تشخیص توپ متقاطع و ایستگاه‌های شارژ هوشمند برای خودروهای الکتریکی، همه بخشی از این اقدامات هستند.

خودروهای الکتریکی نقش مهمی در دستیابی به چشم انداز 2030 قطر دارند. با افزایش تقاضای جهانی و حمایت و حمایت دولت برای گسترش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، قطر به سرعت در حال حرکت برای تسهیل پذیرش این نوع خودرو و کمک به کاهش انتشار کربن است. اخیراً، این کشور اهداف پایداری و اهداف انرژی های تجدیدپذیر را با اقداماتی تعیین کرده است. تاریخ شروع مربوطه سال 2022 است. قطر همچنین در حال گسترش سرمایه گذاری خود به سمت یک اقتصاد سبز و پایدارتر است.

در نوامبر 2020، شرکت آب و برق Kahramaa قطر دستورالعمل هایی را برای زیرساخت واحدهای شارژ وسایل نقلیه الکتریکی برای ترویج استفاده از شارژ سریع ایجاد کرد. در سپتامبر 2021، این کشور یادداشت تفاهمی با یک شرکت چند ملیتی سوئدی-سوئیسی به نام ABB امضا کرد که هدف آن تولید شارژرهای الکتریکی برای وسایل نقلیه الکتریکی است. با توجه به علاقه قطر به وسایل نقلیه الکتریکی، تولید ناخالص داخلی بالا و رویکرد پیشگیرانه برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای حمایت از وسایل نقلیه الکتریکی، خودروسازان این کشور را به عنوان ویترینی برای جدیدترین وسایل نقلیه الکتریکی خود از جمله فیات در نظر می گیرند.

ماه گذشته کهرما بیش از 80 ایستگاه شارژ خودروی الکتریکی را در اطراف استادیوم جام جهانی 2022 و سایر مکان های مهم نصب کرد. این ایستگاه ها به میزان قابل توجهی انتشار کربن و تلاش این کشور برای تبدیل شدن به اولین میزبان جام جهانی بدون کربن را کاهش خواهند داد. آقای کهرماء گفت: ما بیش از 80 ایستگاه شارژ قطار در ماه اکتبر در نزدیکی 8 میدان، ورزش و کل کشور قطر، آماده میزبانی اولین جام جهانی، بدون کربن نصب کردیم.

ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در قطر

به گزارش ThepeninsulaQatar، نصب ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی بخشی از تعهد Kahramaa به استراتژی پایداری جام جهانی 2022 است که هدف آن ارائه مسابقاتی است که استانداردهای جدیدی را برای توسعه اجتماعی، انسانی، اقتصادی و زیست محیطی تعیین می کند.

فناوری مورد استفاده در جام جهانی 2022 همچنین نحوه سازماندهی سایر رویدادهای ورزشی مهم را تغییر خواهد داد و میراثی ماندگار خواهد بود که به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد و چشم انداز ملی قطر 2030 معروف به QNV2030 کمک می کند.

QNV2030 قصد دارد تا سال 2025 1000 ایستگاه شارژ سریع برای خودروهای الکتریکی در قطر بسازد. محمد الشرشانیرئیس واحد خودروهای برقی کهرماء در گفت و گو با شبکه الریان با تشریح نحوه نصب ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در اماکن عمومی و خصوصی گفت: متقاضیان می توانند درخواست خود را به ادارات مربوطه در کهرما ارسال کنند. کمیته ملی راهبری راهبردی ایستگاه های شارژ خودروهای الکتریکی و هیبریدی در قطر درخواست ها برای تایید نصب ایستگاه های شارژ را ارزیابی می کند.

مالکان خودروهای برقی انفرادی می توانند از طریق واحد پروانه ساختمانی در واحد خدمات مشتریان کهرما نسبت به نصب ایستگاه شارژ این نوع خودروها اقدام کنند.

ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در قطر در دو نوع AC و DC ایجاد می شوند. الشارشانی این می گوید بین 7 تا 8 ساعت طول می کشد تا یک وسیله نقلیه الکتریکی از طریق ایستگاه های شارژ AC نصب شده در مناطق مسکونی به طور کامل شارژ شود. وی همچنین گفت که شارژ یک خودروی برقی از طریق ایستگاه شارژ سریع و هوشمند DC که کهرما در نزدیکی استادیوم جام جهانی 2022، پمپ بنزین، ایستگاه‌های مترو و سایر مکان‌های عمومی نصب کرده است، بین 30 تا 40 دقیقه زمان می‌برد. .

227227

دکمه بازگشت به بالا