علم و تکنولوژی

عکس | قدرتمندترین موشک جهان که بهترین اختراع سال شد

غزل زیاری: تلسکوپ فضایی جیمز وب و سیستم پرتاب فضایی (SLS) به عنوان برترین اختراعات سال 2022 انتخاب شدند. موشک SLS، قدرتمندترین موشک جهان، برای حمل ماموریت آرتمیس برای ارسال انسان به ماه طراحی شده است.

مایک منزل، مهندس سیستم‌های ماموریت وب ناسا در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین‌بلت مریلند، می‌گوید: «ما تلسکوپ جیمز وب را برای مشاهده اولین نور در جهان خود طراحی کردیم. وقتی اولین عکس را دیدم شوکه شدم و متعجب شدم و خوشحال شدم که چه اتفاقی افتاد و وب آن را دید.

بیشتر بخوانید:

تصاویری از هواپیمای مرموز آمریکایی که چین و روسیه را نگران کرده است

حل یک معمای قدیمی با هدیه ای از آسمان / تصویر

تایم از جیمز وب به عنوان بهترین اختراع در بخش «طراحی» نام برد.

موشک SLS برای پرتاب اولین پرواز آزمایشی فضاپیمای آرتمیس وان در روز چهارشنبه ۱۶ نوامبر طراحی شده است. این موشک فضاپیمای بدون سرنشین اوریون را قبل از فرستادن فضانوردان به فضا برای ماموریت، به دور ماه و بازگشت به زمین خواهد فرستاد. کامل. تست. SLS تنها موشکی است که می‌تواند انسان‌ها را همراه با تجهیزات آنها به ماه و فراتر از آن روی اوریون حمل کند. تایم موشک SLS را به عنوان بهترین اختراع در رده اختراعات «تجربی» معرفی کرد.

عکس قدرتمندترین موشک برقی جهان که به عنوان بهترین اختراع سال لقب گرفته است

جان هانیکات، مدیر برنامه SLS در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل، آلاباما، گفت: «ما توانایی‌های سیستم پرتاب فضایی ماه را در مأموریت آرتمیس، بزرگترین موشک ناسا از زمان Saturn V نشان خواهیم داد. وی افزود: طراحی ابتکاری موشک با بار بالا به ما این امکان را می دهد که آن را ارتقا داده و قدرتمندتر کنیم تا موشک بتواند فضانوردان را حمل کند و محموله های بزرگ آنها را در ماموریت های پیچیده تر به ماه و مریخ منتقل کند.

تلسکوپ فضایی وب با پرتاب در 25 دسامبر 2021 از ایستگاه فضایی اروپا در Coureaux، فرانسه، به کشف مکان های نادیده و اسرار پنهان جهان ادامه می دهد. وب کهکشان های اولیه را دید، سیارات جدیدی را در منظومه شمسی خودمان دید، و ستارگانی را دید که از میان ابرهای غبارآلود مانند ستون های آفرینش شکل می گیرند و آنها را برای ما قابل مشاهده می کنند.

مقر ناسا در واشنگتن بر مأموریت تلسکوپ فضایی وب نظارت دارد. ناسا گودارد وب را مدیریت می کند. علاوه بر گدارد، سایر مراکز مرتبط با ناسا نیز در این پروژه همکاری داشته اند. برخی از این مراکز به شرح زیر است: مرکز فضایی جانسون در هیوستون، آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) در کالیفرنیای جنوبی، مرکز پرواز فضایی مارشال در هانتسویل، آلاباما، مرکز تحقیقات ایمز در سیلیکون ولی، کالیفرنیا.

عکس قدرتمندترین موشک برقی جهان که به عنوان بهترین اختراع سال لقب گرفته است

موشک SLS با ظرفیت و قدرت بی نظیر، پایه و اساس ماموریت آرتمیس ناسا به ماه و فراتر از آن را فراهم می کند. SLS پرتاب فضاپیمای Orion را که با همکاری ESA ساخته شده است برای ماموریتی به ماه امکان پذیر می کند که به بشریت برای سفر به مریخ کمک می کند. SLS با ترکیب سیستم های اثبات شده و فناوری های نوآورانه ساخته شده است. SLS در آینده به پیکربندی قوی تری نیاز دارد تا نیازهای آینده آمریکا برای ماموریت های فضایی گسترده تر را برآورده کند.

SLS یک موشک آمریکایی است که بیش از 1000 شرکت در 45 ایالت در ساخت آن شرکت داشتند. پیمانکاران اصلی این کار بوئینگ، نورثروپ گرومن، آئروجت راکت‌داین و برخی دیگر از شرکت‌های تحت مدیریت و نظارت شرکت مارشال هستند. در حال حاضر، ناسا و سایر شرکای صنعتی در حال ساخت موشک برای ماموریت آرتمیس هستند. همه مراکز ناسا در مأموریت آرتمیس مشارکت داشتند که دوره جدیدی از اکتشافات انسانی در اعماق فضا را آغاز کرد.

5858

دکمه بازگشت به بالا