علم و تکنولوژی

عکس | مردی که اتفاقی سنگی با ارزش‌تر از طلا را به خانه آورد!

نگار علی_ او که به یک فلزیاب مسلح شده بود، چیزی غیرعادی کشف کرد – یک سنگ سخت و قرمز رنگ که در مقداری خاک رس زرد جاسازی شده بود.

او آن را به خانه برد و همه چیز را امتحان کرد تا آن را باز کند، و مطمئن شد که طلا در سنگ وجود دارد – زیرا ماریبورو در منطقه گلدفیلدز است، جایی که استرالیا در قرن 19 تجربه کرد.

هول برای باز کردن کشف خود، اره سنگ، زاویه برش، مته را امتحان کرد و حتی چیز را اسیدی کرد. با این حال، حتی یک چکش هم نمی تواند دندان بسازد. دلیلش این است که چیزی که او خیلی تلاش کرد تا آن را باز کند هیچ قطعه طلایی نداشت.

همانطور که او سال ها بعد کشف کرد، این یک شهاب سنگ نادر بود.

درموت هنری، زمین شناس موزه ملبورن، در سال 2019 به Sydney Morning Herald گفت: “صخره ها حجاری شده و توخالی هستند.”

وقتی از جو عبور می کنند، در بیرون حل می شوند و جو به آنها تبدیل می شود.

هول که قادر به باز کردن “صخره” نبود، اما همچنان مجذوب آن بود، قطعه را برای شناسایی به موزه ملبورن برد.

هنری به کانال 10 نیوز گفت: من سنگ های زیادی را دیده ام که مردم فکر می کنند شهاب سنگ هستند.

در واقع، پس از 37 سال حضور در موزه و بررسی هزاران سنگ، هنری گفت که تنها دو مورد از آنها شهاب سنگ واقعی هستند.

عکس مردی که تصادفاً سنگی را به خانه آورد از طلا با ارزش تر است!

بیل برچ، زمین شناس موزه ملبورن، به Sydney Morning Herald توضیح داد: «اگر سنگی مانند این را روی زمین ببینید و آن را بردارید، نباید خیلی سنگین باشد.

محققان مقاله ای علمی منتشر کرده اند که در آن شهاب سنگ 4.6 میلیارد ساله را توصیف کرده اند که نام آن را Maryborough به نام شهر نزدیک محل پیدایش آن گذاشته اند.

وزن آن 17 کیلوگرم (37.5 پوند) است و پس از استفاده از اره الماس برای بریدن یک زخم کوچک، محققان دریافتند که ترکیب آن دارای درصد بالایی از آهن است و آن را به یک کندریت معمولی H5 تبدیل می کند.

هنگامی که باز می شود، هنوز هم می توانید قطرات کوچکی از سنگ معدن فلزی را که به آن کندرول می گویند، مشاهده کنید.

هنری گفت: «شهاب‌سنگ‌ها ارزان‌ترین شکل اکتشاف فضایی را فراهم می‌کنند. آنها ما را به گذشته می‌برند و سرنخ‌هایی درباره سن، شکل‌گیری و شیمی منظومه شمسی (از جمله زمین) ارائه می‌کنند.

برخی از شهاب‌سنگ‌ها حاوی «غبار ستاره‌ای» حتی قدیمی‌تر از منظومه شمسی خودمان هستند و به ما نشان می‌دهند که ستاره‌ها چگونه شکل گرفته و چگونه تکامل یافته‌اند تا عناصر جدول تناوبی را تشکیل دهند.

سایر شهاب سنگ های کمیاب حاوی مولکول های آلی مانند اسیدهای آمینه هستند. ساختمان های زندگی

عکس مردی که تصادفاً سنگی را به خانه آورد از طلا با ارزش تر است!

اگرچه محققان هنوز نمی‌دانند این مانع از کجا آمده است یا مدت زمان آن روی زمین بوده است، اما تخمین‌هایی دارند.

منظومه شمسی ما زمانی گرد و غبار و کندریت بود. در نهایت، گرانش این ماده را به بسیاری از سیارات می کشد، اما بیشتر بقیه در کمربند سیارکی عظیم است.

هنری به کانال 10 نیوز گفت: «این شهاب خاص احتمالاً از کمربند بین ستاره‌ای بین مریخ و مشتری بیرون آمده و در اثر برخورد سیارکی از آنجا به بیرون پرتاب شده و سپس یک روز به زمین برخورد کرده است.

تاریخ‌گذاری کربن نشان می‌دهد که این شهاب‌سنگ بین 100 تا 1000 سال روی زمین بوده است و تعدادی شهاب‌سنگ بین سال‌های 1889 تا 1951 مشاهده شد که ممکن است با ورود آنها به زمین مطابقت داشته باشد.

محققان استدلال می کنند که شهاب سنگ Maryborough کمیاب تر از طلا است و از این رو ارزش علمی بیشتری دارد. این یکی از تنها 17 شهاب سنگی است که تاکنون در ایالت ویکتوریا استرالیا ثبت شده است و پس از یک نمونه عظیم 55 کیلوگرمی که در سال 2003 کشف شد، دومین شهاب سنگ بزرگ است.

227227

دکمه بازگشت به بالا