علم و تکنولوژی

عکس | مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین

پریش عباسی: این مطالعه توسط محققان دانشگاه دیترویت مرسی در راستای مطالعه دانشگاه پورتسموث با هدف کشف خطرناک ترین مکان های جهان در طول تاریخ انجام شد.

متخصصان و باستان شناسان با هم کار کردند تا نه تنها داده های تاریخی مربوط به دوران باستان، بلکه فسیل های طبیعی شکارچیان وحشتناکی را که در برخی مناطق این قاره زندگی می کردند، تجزیه و تحلیل کنند. همه محققان جذب فسیل های گروه Kem Kem هستند. این گروه در اقشار مختلف زمین شناسی، یک قشر قدیمی به نام «دویرا» و یک قشر جوان به نام «گاراسبا» تشکیل شده است. این گروه ها در منطقه «کام کام» در شرق مراکش و همچنین بخشی از صحرای صحرا یافت می شوند.

این دو گروه نمونه هایی از فسیل های منحصر به فرد دایناسورها هستند که قدمت آنها به 100 میلیون سال پیش می رسد (دوران کرتاسه پسین). نکته جالبی که از تجزیه و تحلیل این فسیل ها به دست آمده این است که بیشتر آنها دایناسورهای تروپود درنده (دایناسورهای گوشتخوار) هستند. دیدن دایناسورهای شکارچی مختلف در یک زیستگاه بسیار نادر است، زیرا آنها تمایل دارند به تنهایی در مکان هایی که حیوانات کوچک زیادی وجود دارد شکار کنند. اما در این منطقه طعمه اصلی آنها شکارچیان دیگری هم اندازه یا بزرگتر هستند.

تصاویری از بدترین و ترسناک ترین مکان های تاریخ کره زمین

رد پای دایناسورهایی که انواع مختلف حیوانات از گروه Kem Kem را شکار می کردند

این را می توان با مجموعه شگفت انگیز پنجه هایی که باستان شناسان در این منطقه نادر پیدا کرده اند مشاهده کرد. پنجه ها نشان می دهد که بیشتر دایناسورها/مارمولک های این منطقه شکارچی-گردآورنده بودند. محققان مؤسسه ذکر شده در بالا متعجب هستند که چه تعداد از این شکارچیان در منطقه ای بدون آب زنده می مانند. با تحقیقات انجام شده توسط زمین شناسان، آنها فرض می کنند که 100 میلیون سال پیش، این مکان دارای رودخانه بزرگی بوده است که به شکارچیان اجازه تغذیه می داد.

تصاویری از بدترین و ترسناک ترین مکان های تاریخ کره زمین

موقعیت جغرافیایی کم کمس و رخنمون ها (سنگ بستر در معرض سطح زمین)

با این حال، منبع آب امن نیست، زیرا رودخانه مکونگ هنوز مملو از تمساح ها (اجداد کروکودیل های امروزی) است که 5 برابر بزرگتر از اندازه واقعی کروکودیل های امروزی هستند. کارشناسان خطرناک ترین شکارچی را دایناسور تروپود Carcharodontosaurus صحرای سینا (Carcharodontosaurus saharicus theropod) می دانند و دلیل آن را جثه بزرگ آن که تقریباً 14 متر و وزن احتمالی آن حدود 15 هزار کیلوگرم است، می دانند.

یکی دیگر از حیوانات وحشی خطرناک “پتروزار” است. اگر بخواهیم این دایناسور را با کلمات ساده توصیف کنیم، باید بگوییم که او یک کروکودیل پرنده بزرگ با توانایی شنا در زیر آب برای شکار بود. پنهان شدن از این دایناسور شکار تقریباً غیرممکن است.

فقط تصور کنید که کوچکترین حیوانات اطراف شما دو برابر اندازه شما هستند و 90 درصد از این حیوانات شکارچی هستند، همه در یک محیط بیابانی. این تصویر تقریباً کارشناسان را به این نتیجه رساند که منطقه KemKem را می توان مرگبارترین مکان تاریخ در نظر گرفت.

منبع: تاریخ دیروز

5858

دکمه بازگشت به بالا