علم و تکنولوژی

عکس | پرواز موفق جنگنده خاص روسیه !

نسل پنجم Su-57 روسیه برای اولین بار حدود یک دهه پیش مورد استفاده قرار گرفت. اما این کشور در توسعه این هواپیما با مشکلات زیادی مواجه شد و نتوانست در تولید جلو برود. اما اکنون مقام کرملین اعلام کرده است نسخه ارتقا یافته Su-57 بالاخره اولین پرواز خود را انجام داد.

از حدود یک دهه پیش که Su-57 معرفی شد، مسکو بر قابلیت های پیشرفته این جنگنده رادارگریز تاکید کرد و مدعی شد که این هواپیما از F-22 Raptor و F-35 Lightning II آمریکا پیشرفته تر است. اکنون UAC به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت دولتی روستک روسیه اعلام کرده است که نسخه ارتقا یافته سوخو-57 در ماه جاری تحویل داده خواهد شد. اولین پرواز خودم انجامش دادم

در بیانیه مطبوعاتی UAC آمده است: «دفتر طراحی سوخوی در UAC مسئول توسعه Su-57 است. نسل پنجم ارتقا یافته Su-57 اولین پرواز خود را در پایگاه نیروی هوایی موسسه آزمایش پرواز گروموف انجام داد. خلبان این پرواز «سرگی بوگدان» از استودیوی طراحی سوخو بود. این پرواز 56 دقیقه خیلی طول کشید و بدون هیچ مشکلی تکمیل شد.»

جت جنگنده Su-57

جنگنده Su-57 می تواند موتور مرحله دوم داشته باشد

بر اساس اخبار اخیر، Su-57M تجهیزات داخلی، قابلیت های هوش مصنوعی و تسلیحات را آزمایش کرده است.مجموعه جدید. در ادامه این بیانیه می خوانیم: «این هواپیما همچنین می تواند به الف موتور مرحله دوم وجود دارد

گزارش های قبلی ادعا کرده اند که جذاب ترین ویژگی این هواپیما است موتور جدید izdeliye 30 که می توان تقریباً راند 16 تن نیروی رانش موتور فعلی AL-41F-1 یا izdeliye 117 حدود 14.5 تن است.

از دیگر ویژگی های مهم این جنگنده جدید، می توانیم هوش مصنوعی می توان به این نکته اشاره کرد که می تواند در نقش کمک خلبان مجازی ظاهر شود، داده ها را از سنسورهای مختلف هواپیما جمع آوری کرده و اطلاعات مهمی را در اختیار خلبان قرار دهد. هوش مصنوعی به طور کلی جزء مهم جنگنده های نسل ششم در نظر گرفته می شود.

کارشناسان می گویند که هواپیماهای مدرن اساساً برای افزایش عملیات ناپایدار هستند. بنابراین حرکت در مسیر مستقیم توسط آنها تنها از طریق هوش مصنوعی امکان پذیر است.

227227

دکمه بازگشت به بالا