علم و تکنولوژی

عینکی برای ناشنوایان ! – تکنونامه

دوربین های مداربسته ای را دیده ایم که به نابینایان می گویند چه چیزی را ببینند. عینک جدید به نام “صدا” کمی با عینک های قدیمی متفاوت است زیرا دارای میکروفونی است که پیام را در آنچه دیگران می گویند نشان می دهد.

این عینک طراحی شده در اسلوونی هم اکنون به عنوان مدل عرضه می شود. این عینک با میکروفون های حذف نویز در جلو، دارای صفحه نمایش هایی مشابه عینک های گوگل، ریزپردازنده های اندرویدی، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری های لیتیوم پلیمری است. آنها به طور پیش فرض دارای یک لنز شفاف هستند.

به گفته طراح، فناوری Voicee می تواند کلمات گوینده را به صورت پیامک برای کاربر ارسال کند.

این عینک بدون هیچ تجهیزات پشتیبانی دیگری کار می کند، می توان آن را به یکی از پنج زبانی که تاکنون در نظر گرفته شده تنظیم کرد و وزن آن کمتر از 100 گرم است. گزارش ها نشان می دهد که یک بار شارژ باتری می تواند برای بیش از 24 ساعت استفاده کافی باشد.

Voicee اولین شرکتی نیست که چنین محصولی را ارائه می دهد. نمونه‌های دیگر عبارتند از صفحه‌نمایش واقعیت افزوده LTCCS، که به اهداف مالی خود نمی‌رسد. مثال دیگر TranscribeGlass است که در حال حاضر در دست توسعه است. مثال سوم برنامه ای است که توسط Google Glass ارائه شده است. با این حال، بلندگو می خواهد با یک گوشی هوشمند اندرویدی صحبت کند.

عینک های صوتی را می توان با حدود 540 دلار خریداری کرد، با توجه به اینکه آنها هنوز یک محصول تجاری کامل نیستند. اگر این عینک به مرحله تولید برسد، با قیمت 675 دلار عرضه می شود.

دکمه بازگشت به بالا