علم و تکنولوژی

غربالگری جدید کرونا در شانگهای/تداوم محدودیتها در برخی مناطق چین

آزمایش ویروس کرونای جدید در شانگهای در حال انجام است، در حالی که محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق چین تمدید شده است.

به گزارش تکنونامه، بسیاری از شهرهای بزرگ چین از جمله شانگهای به دلیل شیوع جدید کووید-19 در حالت آماده باش هستند و در نتیجه آزمایش یا تمدید مجدد محدودیت ها برای میلیون ها نفر از ساکنان این مناطق در نظر گرفته شده است. اما برخی از این اقدامات موجب اعتراض عمومی شده است.

داده های رسمی روز دوشنبه نشان داد که چین به طور متوسط ​​390 مورد را گزارش کرده است.مردم بومی در 7 روز تا یکشنبه از حدود 340 مورد در روز در 7 روز گذشته افزایش یافته اند.

این رقم در مقایسه با شیوع بیماری در سایر نقاط آسیا ناچیز است. با این حال، افزایش این بیماری برای مقامات محلی نگران کننده است، زیرا چین سیاست سرکوب شیوع این بیماری را به محض بروز بیماری به اجرا درآورد و در صورت عدم اجرای سیاست، مسئولان را مجازات کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در شانگهای که از دو ماه پیش قرنطینه سخت هنوز به حالت عادی برنگشته است و موارد ابتلا همچنان روزانه گزارش می شود، امروز اعلام کرد که آزمایشات گسترده ای انجام خواهد شد. در بسیاری از 16 منطقه و در برخی مناطق کوچکتر. ویروس کرونا رخ خواهد داد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا