علم و تکنولوژی

فرمول «کرونا» برای بقا / روند نزولی بیماری از ابتدای شهریورماه

مدیر اورژانس بیمارستان سینا تهران با اشاره به روند انتقال کرونا و کاهش موارد بیماری در بسیاری از استان ها از ابتدای شهریورماه گفت: این ویروس از فرمول معمول خود برای زندگی با ما استفاده می کند.

دکتر حسین کرمانپور در گفت وگو با تکنونامه. وی در خصوص شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور گفت: با توجه به نحوه انتشار، پیش بینی می شود اپیدمی ویروس کرونا به ویژه میکرون در ابتدای شهریور ماه و بر این اساس از حداکثر سطح ویروس کرونا عبور کند. ، روند کاهش یافت. در بسیاری از شهرها به وضوح قابل مشاهده است. البته در برخی استان ها همچنان روند افزایشی وجود دارد اما در مجموع می توان گفت از ابتدای شهریورماه با کاهش بیماری ها مواجه هستیم.

وی افزود: این کاهش آمار نشان دهنده توانایی پزشکان، آگاهی عمومی و ماهیت ویروس است. البته همه ویروس ها به جایی می رسند که به گونه ای کار می کنند که میزبان خود را از بین نمی برند تا زنده بمانند، زیرا اگر یک ویروس همه را نابود کند، میزبانی برای زندگی پیدا نمی کند. ویروس از فرمول معمول خود برای زندگی با ما استفاده می کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر جهش جدید ویروس رخ ندهد، ممکن است موج هشتم و نهم کرونا را شاهد نباشیم، تصریح کرد: بر این اساس بیماری خود را به صورت سرماخوردگی با اوج و اوج نشان می دهد. است. نزول؛ در حال حاضر شاهد ظهور جهش‌هایی در تک سویه‌های کرونا مانند آمیکرون هستیم و هیچ جهش جدیدی رخ نمی‌دهد.

این پزشک اورژانس در پاسخ به سوال تکنونامه در مورد عوارض طولانی مدت ویروس کرونا، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون که فعالیت داشته ام، عوارض طولانی مدت ویروس کرونا را ندیده ام. مردم دارند. باید نگرانی آشکاری وجود داشته باشد. به نظر می رسد بهتر است نگران آن نباشید.

وی در عین حال هشدار داد که اگر به نظر می رسد که دیگر در خانه درمان نمی شود قطعا علائم و نشانه هایی وجود دارد و باید جدی گرفته شود و به پزشک مراجعه شود تا بیماری وارد فاز بعدی نشود. . یکی از مهمترین عوارض این است که عفونت کرونا در نهایت ممکن است خطر عوارض و مشکلات قلبی را در افراد افزایش دهد. بنابراین در صورت داشتن درد قفسه سینه که با راه رفتن تشدید می شود و با تنگی نفس و خستگی همراه است، لازم است که پزشک شما را معاینه کند. اگر علائمی مانند سرفه، تنگی نفس، آلرژی و غیره بعد از ابتلا به ویروس کرونا بدتر شد، برای جلوگیری از ورود به مرحله آسم، حتماً باید توسط پزشک معاینه شوید.

وی در خصوص عوارض مغزی پس از ابتلا و بهبودی از کرونا گفت: اگر دیدید برای مدتی تاری دید و دو بینی دارید یا گاهی تعادل خود را از دست می دهید یا سردرد طولانی مدت و شدید دارید، این کار را نکنید. آی تی. بیشتر در خانه بمانید آرام باشید و باید برای ارزیابی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

کرمان پور در خاتمه به اهمیت جدی گرفتن ضعف و بی حالی اشاره کرد و گفت: در صورت داشتن ضعف و خستگی زودرس پس از ابتلا به کرونا باید آزمایشات لازم را انجام دهید تا خدای ناکرده دچار عوارض خونی و استخوانی نشوید. . مسئله. در برخی موارد پس از ابتلا به ویروس کرونا عوارض ادراری، جنسی و گوارشی ایجاد می شود که در مرحله دوم مهم است، اما در صورت بروز و آزاردهنده بودن این عوارض از خوددرمانی خودداری کنید و با پزشک مشورت کنید.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا