علم و تکنولوژی

قارچی که جایگزین گوشت خواهد شد

به گزارش شفاف و ارجاع شده توسط IO، صنعت دام مسئول 15 درصد انتشار گازهای گلخانه ای در جهان و 80 درصد استفاده از زمین در جهان است. قارچ ها سرشار از مواد مغذی هستند و حداقل می توانند جایگزین گوشت شوند. در حال حاضر تعداد کشاورزان و کارآفرینانی که مایل به پرورش قارچ هستند زیاد نیست. اما بسیاری از آنها امکانات مناسبی ندارند و برخی دیگر بدون امکانات مناسب به فکر ساخت سازه ای هوشمند هستند. این به استارت‌آپ‌های ATTA اجازه می‌دهد تا دانش خود را در مورد اصلاح گیاهان مناسب و توسعه سیستم‌های پرورش قارچ هوشمند بهبود بخشند. اولین نمونه به تازگی عرضه شده است و بسیار ساده است که هر سوپرمارکتی می تواند از آن برای پرورش قارچ استفاده کند. در اینجا داستان یکی از بنیانگذاران این استارت آپ به نام سباستین مدل است که یک پرورش دهنده قارچ است.

نمایندگان ATTA را راه اندازی می کنند
نمایندگان ATTA را راه اندازی می کنند

نام ATTA از کجا آمده است؟

ATTA نام لاتین مورچه برگ است که بیش از 30 میلیون سال است که در پرورش قارچ نقش داشته است. آنها الگوهای خوب ما هستند. این حشرات غذای خود را به قارچ تبدیل می کنند و در لانه های خود روی برگ های برداشت شده رشد می کنند. این غذا بسیار سالم است و مورچه های ATTA در حال حاضر یکی از بزرگترین و قوی ترین کلونی مورچه ها هستند.

مرکز پرورش قارچ چگونه است؟

مرکز قارچ ما مدولار است و می تواند هم در سالن اصلی و هم در فضای باز قرار گیرد. برای اطمینان از عملکرد حفاری، یک سکوی نظارت از راه دور راه اندازی کردیم. ضروری است که این تسهیلات تولید پراکنده را تسهیل کرده و نیاز به مسیرهای حمل و نقل طولانی تر را از بین ببرند. این امر حمل و نقل به شهرهای بزرگ را نیز آسان می کند. طراحی مدولار یا مدول در طراحی، اصل طراحی است که یک سیستم را به قطعات کوچکتر به نام ماژول تقسیم می کند. ماژول ها را می توان به طور مستقل ایجاد کرد، تغییر داد، جایگزین کرد یا به ماژول های دیگر یا بین سیستم های مختلف منتقل کرد.

انگیزه شما چیست؟

قارچ یک جایگزین عالی برای گوشت است. ما تعداد زیادی قارچ را آزمایش کردیم تا اینکه بهترین نوع آن را پیدا کردیم و آن یال شیر بود. قارچ ها خواص زیادی مانند گوشت، انتشار کمتر دی اکسید کربن و مصرف منابع دارند. در آسیا، این قارچ به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شود و اغلب با گوشت مرغ یا خرچنگ مقایسه می شود. همچنین به عنوان یک مکمل مغز واقعی شناخته می شود.

آینده شرکت خود را در پنج سال آینده چگونه می بینید؟

دو هفته دیگر اولین برداشت خود را خواهیم داشت که آن را به رستوران ها و شرکت های فرآوری می فروشیم. اگر به عنوان تولیدکننده کار کنیم و جریان نقدی مثبتی داشته باشیم، سرمایه گذاری در ساخت سیستم را ادامه خواهیم داد. در پنج سال آینده، ما می‌خواهیم تجهیزات خود را در سراسر اروپا بفروشیم تا افراد بیشتری بتوانند قارچ‌ها را به‌طور حرفه‌ای پرورش دهند و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند و همچنین غذای ما را سالم‌تر و پایدارتر کنیم.

چه چیزی نوآوری شما را بهتر یا متفاوت می کند؟

سیستم‌های مدولار ما این مزیت را دارند که مشتریان می‌توانند با یک سیستم کوچک شروع کنند و آنها را به سرمایه‌گذاری افزایش دهند. در عین حال، سیستم ما بسیار کارآمد است زیرا می تواند دما، رطوبت، دی اکسید کربن و نور را کنترل کند و قارچ شرایط رشد مناسبی خواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا