عمومی

قالیباف به استانبول رفت / موضوع محوری نشست اتحادیه بین المجالس چیست؟

محمدباقر قالیباف عصر امروز (چهارشنبه 17 آذر) برای استقبال از عثمان نوری، رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه و ایران که در اتحادیه پارلمانی سازمان همکاری اسلامی حضور دارد، وارد استانبول شد.

وی با استقبال از عثمان نوری رئیس کنفرانس شورای سیاسی اسلامی در خصوص موقعیت ایران و ترکیه در منطقه با تاکید بر اهمیت این موضوع که “امیدوارم دو کشور بتوانند در سال 2023 با روابط نزدیک و نزدیکتر پیش روند.” مشتاقانه منتظر است. وی افزود: در این راستا مجالس ایران و ترکیه نقش مهمی در ارتقای روابط دو کشور دارند.

رئیس کنفرانس شورای سیاسی اسلامی در سخنانی در خصوص روابط پارلمانی ایران و ترکیه تاکید کرد: روابط دو کشور به ویژه روابط پارلمانی ایران و ترکیه در سطح خوبی است و امیدوارم روابط دو کشور به ویژه روابط پارلمانی ایران و ترکیه در سطح خوبی باشد. این منجر به. تشویق به همکاری بیشتر.» بر اساس این گزارش، رئیس مجلس شورای ملی کشورمان علاوه بر حضور و سخنرانی در اجلاس سران PUIC، با رؤسای جمهور حاضر در این نشست نیز مذاکره خواهد کرد. همچنین دیدار و گفتگو با بازرگانان و اقتصاددانان ایرانی و ترک با هدف رفع موانع در توسعه روابط تجاری دو کشور از دیگر پروژه های رئیس جمهوری فیلیپین است.

سارا فلاحی، ابراهیم رضایی و ابوالفضل عمویی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و امور خارجه، عادل نجف زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه و رضا نجفی معاون وزیر امور خارجه و امور خارجه. و در جلسات PUIC شرکت کنید. اتحادیه بین المجالس فدراسیون بین المللی همکاری اسلامی (OIC) با موضوع فلسطین، مهاجرت و افغانستان در تاریخ 9/10 (18/12/19) در استانبول به میزبانی پارلمان ترکیه برگزار می شود.

21

دکمه بازگشت به بالا