عمومی

قطع پرواز‌ها در فرودگاه‌های بغداد و نجف به دلیل طوفان شن

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، رسانه ها یکشنبه شب به وقت تهران از تعطیلی موقت برخی فرودگاه های عراق به دلیل بدی جوی خبر دادند.

به گفته منابع، عراق پروازهای فرودگاه های بغداد و نجف را تا اطلاع ثانوی به دلیل طوفان متوقف کرده است. طوفان و گرد و غبار چندین استان عراق را فرا گرفته است. برای چهارمین بار در ماه گذشته، وضعیت اضطراری در بغداد اعلام شد که باعث بسته شدن فرودگاه بین المللی، کشور و بسته شدن فرودگاه نجف شد.

خبرگزاری عراق گزارش داد که طوفان استان های بغداد، الانبار، کربلا، نجف و صلاح الدین را درنوردید و دید و کمبود تعدادی از مردم را تحت تاثیر قرار داد.

فرودگاه بغداد در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل بدی آب و هوا و دید بیش از 500 متری، تصمیم گرفته شد تا تردد هوایی روز یکشنبه متوقف شود. فرودگاه نجف نیز به دلیل افزایش گرد و خاک تا اطلاع ثانوی پروازها را متوقف کرده است.

سازمان هواشناسی عراق روز شنبه در بیانیه ای پیش بینی کرد که روز شنبه گرد و غبار در بخش های مرکزی و جنوبی کشور افزایش یافته است.

طوفان های گرد و غبار در عراق، کشوری نیمه بیابانی، به ویژه در فصل بهار به دلیل کمبود باران و افزایش بیابان های بدون کمربند سبز در اطراف شهر، بیشتر است.

عراق یکی از کشورهایی است که به دلیل خشکسالی با دمای بالای 50 درجه سانتیگراد به مدت چند روز در طول تابستان در برابر تغییرات آب و هوایی و بیابان زایی آسیب پذیرترین کشورهاست.

نوامبر گذشته، بانک جهانی نسبت به کاهش 20 درصدی منابع آبی عراق تا سال 2050 به دلیل تغییرات آب و هوایی هشدار داد.

انتهای پیام/.
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا