عمومی

لزوم اجرای طرح‌های توسعه‌ با پیوست علمی فرهنگی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، آقای بهروز ناصری در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام که با حضور مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه، هیئت علمی برگزار شد، گفت. مسئولین و روسای دانشگاه ها و مراکز استان: واحدها و مراکز آموزش و پرورش باید در شهرستان محور حل مشکلات مسئولین باشد. دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه مردمی و مورد اعتماد مقامات عالی کشور و مردم بوده و باید در کنار فعالیت های علمی و پژوهشی با محوریت رفع مشکلات به مردم خدمت کند.

وی با تاکید بر لزوم صرفه جویی در منابع گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در قالب ماموریتی جدید و کمک به توسعه استان از جمله پژوهش های علمی، فناوری و نوآوری در حوزه آب و زمین است. نفت و گاز و غیره، استان باید بیشتر بخواند و به امید سازی استان کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: با ظرفیت دانشکده، آزمایشگاه و پژوهش، هر طرح توسعه ای که در ایلام انجام می شود باید مرتبط با علم و فرهنگ باشد تا سرمایه علمی و اعتماد مردم بتواند حمایت کند. آن طرح رؤسای واحدهای فنی باید نیازها را ارزیابی کرده و اولویت ها و مسائل انکشافی ولسوالی ها را نظارت و رسیدگی کنند.

ضرورت اجرای طرح توسعه مرتبط با علم و فرهنگ

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز با بیان اینکه مردم نسبت به اقدامات و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های علمی، پژوهشی، آموزشی و به ویژه فرهنگی امیدوارند، گفت: امیدواریم مردم به اقدامات و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی کمک کنند. تکریم مردم و تکریم مشتریان و به ویژه دانشجویان به عنوان امید ایران اسلامی باید اصلی ترین فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

حجت الاسلام امیر هادی زاده افزود: اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ارکان مهم در تبیین بیانیه راهبردی گام دوم و همچنین صیانت از دستاوردهای بزرگ نظام، این ظرفیت هستند. باید در راستای جهاد تبیین به مسائل مهم تری پرداخت

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و به ویژه اربعین حسینی گفت: انقلاب اسلامی از مکتب امام حسینی و طریقت است و الحمدلله در سال های اخیر در ایام اربعین، مردم به راه افتاده اند. استان ایلام میهمان شایسته ای از میهمانان امام بوده اند، حسین پذیرای میلیون ها بازدیدکننده بوده است و مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی باید به عنوان نهاد علم فرهنگی برآمده از انقلاب اسلامی در خدمت مردم باشد.

رئیس سازمان نمایندگی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام افزود: توجه به ویژگی های بارز امام حسین (علیه السلام) به قدری خاص است که در روایات مختلفی آمده است که خداوند متعال قبلاً نازل کرده است. پیامبر از این جهت و ماجرای شهادتش، پس می‌توان گفت که امام حسین علیه‌السلام نه تنها سرمشق جانشینان خود است، بلکه نقطه‌ی اصلی جانشینان خود نیز می‌باشد.

وی به روز اربعین حسینی و حضور میلیونی زائران اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی حضور دیگری از جاذبه حسینی آشکار شده است که به قول دنیا می تواند یک همگرایی عمومی ایجاد کند. امروز همه باید تلاش کنیم تا هیجان پیاده روی اربعین را تقویت کنیم. گاهی باید با زبان دیگران را به مشارکت در این راه تشویق کنیم، گاهی باید شرایطی را برای حضور دیگران فراهم کنیم و گاه از جان و مال خود می گذریم; زیرا در آن زمان که می گفتیم «بابی انته، امی، نفسی و مالی»، باید بدانیم که امروزه تبلیغ حق و باطل است و کمک به راه امام حسین (علیه السلام) کمک به این است که آن حضرت. زندگی شیرین او را در این راه ببرد.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا