علم و تکنولوژی

لزوم استفاده از ظرفیت طب ایرانی در بحران جمعیت برای پیشگیری از ناباروری

رئیس دفتر پزشکی ایران و وزارت بهداشت افزود: استفاده ایران از توانمندی های پزشکی در بحران جمعیت، پیشگیری از ناباروری و ضعف سلامت، جوانان جمعیت و خانواده ها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش تکنونامه، دکتر نفیسه حسینیه یکتا در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بابل، برنامه ششم توسعه را موظف به هماهنگی وزارت بهداشت با ارائه طب سنتی در نظام سلامت، توسعه همه ابعاد طب ایرانی دانست. در حوزه آموزشی، پژوهشی و درمانی هم اکنون در حوزه آموزشی 12 گروه آموزشی و 8 دانشگاه در حال تربیت متخصص در زمینه طب سنتی و داروسازی و تاریخ پزشکی هستند که نیاز به توسعه فعال دارد.

وی افزود: دانشکده پزشکی ایرانیان در بابل تنها دانشکده پزشکی ایران در شمال کشور و دانشکده پزشکی نوظهور ایرانی است و حزب غالب در کشور است.

حسینی یکتا افزود: در حوزه پژوهشی نیز استفاده از پتانسیل های طب ایرانی به عنوان دانش سنتی در راستای اقتصاد مقاومتی می تواند به کشور کمک کند.

رئیس دفتر دارو و مکمل های وزارت بهداشت افزود: استفاده ایران از توانمندی های پزشکی در زمان بحران جمعیت و استفاده از آن در پیشگیری از ناباروری و ایجاد جمعیت و خانواده سالم، جوان. حمایت از وزارت بهداشت انجام می شود.

به گزارش وبدا یکتا، وی در پایان گفت: گام اول تقویت علم و آموزش روز در حوزه طب سنتی ایران است و تجمیع و تصویب موضوعات مرتبط و دانشگاه تقویت گام های بعدی است. برای ارائه مراکز و مراکز درمانی توانمند. در حوزه پزشکی ایران، مردم به راحتی و با اطمینان از این حوزه استفاده می کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا