علم و تکنولوژی

لزوم بررسی دقیق زیرسویه‌های جدید امیکرون

آتسو هامادا، استاد بیمارستان دانشگاه پزشکی توکیو در ژاپن، گفت که اگر یک بستر جدید آمیکرون ظاهر شود، باید به دقت بررسی شود.

به گزارش تکنونامه، به گفته این کارشناس، تابستان امسال موج هفتم ویروس کرونا به دلیل گسترش زیرسویه BA.5 میکرون ژاپن را فراگرفته است. در حالی که BA.5 برای مدتی به زیرگروه غالب کروناویروس ها در سراسر جهان تبدیل شده است، نسبت کلی آن به تدریج در حال کاهش است.

کارشناسان می گویند همزمان با گسترش زیر سویه های BQ.1، BQ.2 و XBB Amicron، تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به تدریج در حال افزایش است.

پروفسور بیمارستان دانشگاه پزشکی توکیو که در زمینه بیماری های عفونی تخصص دارد، گفت: اگرچه هنوز مشخص نیست که کدام زیرگونه در آینده غالب خواهد شد، اما سویه های جدید همه توانایی یکسانی برای آلوده کردن سلول های انسانی و فرار از واکنش سیستم ایمنی را نشان می دهند. ایمنی نیز بهبود می یابد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، کارشناسان گفتند حتی در صورت ظاهر شدن مواد جدید، باید به دقت بررسی شوند. باید بررسی شود که آیا این بسترها می توانند از واکنش سیستم ایمنی بدن فرار کنند یا خیر؟ و نحوه ابتلا و بیماری آنها را بررسی کند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا