علم و تکنولوژی

لزوم توجه به ارتقای کیفیت خدمات پرستاری

قائم مقام وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت ارتقای کیفیت پرستاری، کیفیت پرستاری را یکی از خواسته های مردم و هدف اصلی معاونت پرستاری دانست و گفت: کیفیت پرستاری یکی از خواسته های مردم و هدف اصلی این معاونت است. وزارت پرستاری باید در راس برنامه های این وزارتخانه قرار گیرد و طرح بیمارستان نمونه یکی از برنامه هایی است که برای تحقق این هدف طراحی شده است.

به گزارش تکنونامه، دکتر عباس عبادی در مراسم افتتاحیه طرح آموزش تقویت مدیران پرستاری که به همت دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، گفت: دستیابی به کیفیت مطلوب مراقبت های پرستاری مستلزم آمادگی است. مهمترین چیز تقویت کادر پرستاری در بخش پایه و اساس مدیریت کیفیت و روشهای ارزیابی و صدور گواهینامه خدمات است.

عبادی ادامه داد: عمدتاً در سازمان های بهداشتی و درمانی دنیا مراقبین عمدتاً گروه های پرستاری هستند که شامل 1050 بیمارستان دولتی، غیردولتی و خصوصی کشور در ساختار بزرگ نظام سلامت کشور، پرستاران هستند. بزرگترین گروه ارائه دهندگان، مراقبت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در آن، وی افزود: در آن وظیفه مدیر خدمات پرستاری اعزام نیرو و توانمندسازی کارکنان، ارائه آموزش های مبتنی بر شواهد و مدیریت بر اساس روابط انسانی است.

دستیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه: باید ارتباط مناسب با مشتریان ایجاد کنیم، افزود: مشتریان رفتار و ارتباطات ما را بیش از ارزیابی دانش فنی ما ارزیابی می کنند.

بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت، وی افزود: در همه حوزه ها و برنامه ها تلاش می شود ابتدا جایگاه مردم در برنامه مشخص شود چرا که تمام خدمات پرستاری برای عدالت مردم ارائه می شود. خدمات مناسب، به موقع و مؤثر، بنابراین، یکی از اجزای مهم برنامه حمایتی، مردم هستند. بر این اساس، تلاش‌هایی برای بهبود روند پرستاری در بیمارستان و تسهیل در دریافت خدمات بر اساس الگوی طرح بیمارستان صورت گرفته است.

لازم به ذکر است افتتاحیه دوره آموزشی تقویت مدیران پرستاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور دکتر بهمن نقی پور، رئیس و عضو هیئت مدیره، مدیر کل و کارشناس دانشگاه برگزار شد. دستیاران پرستاری و حدود 100 نفر از مدیران پرستاری دانشگاه/دانشکده منطقه 2، مدیر خدمات پرستاری بیمارستان و مدیران بیمارستان مردانی آذر (مدل بیمارستان منطقه ای) برگزار شد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا