علم و تکنولوژی

ماجرای واکسن‌های تقلبی آسترازنکا در ایران چیست؟

بر اساس گزارش ها شفافوی افزود: با مراجعه به این خبر متوجه می‌شویم که هشدار سازمان جهانی بهداشت می‌گوید واکسن آسترازنکا که خارج از سیستم ایمن‌سازی قانونی کشور استفاده می‌شود، تقلبی و آلوده است.

وی افزود: نکته اینجاست که اگر به سایت های خبری داخلی رسانه ها و صدا و سیما مراجعه کنید متوجه می شوید که تابستان امسال اخباری از کلاهبرداران و باندها منتشر شده است. تعداد زیادی واکسن.” واکسن های پر، تقلبی یا احتمالی سرقت شده به افراد خارج از سیستم واکسیناسیون، در خانه، شرکت یا زیرزمینی و غیرقانونی به افراد تزریق می شود و این افراد فریب این کلاهبرداران را می خورند.

وی گفت: در واقع این یک هشدار بسیار خطرناک است و مردم باید مراقب باشند که برای واکسیناسیون (بیرون از مرکز واکسیناسیون کرونا) به خارج از کشور نروند.

زهرایی با بیان اینکه این یک تجربه بالقوه در کشورهای دیگر است، افزود: به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی این نکته را برای جلب توجه افراد و کشورهای در معرض خطر که می تواند کشورهای دیگر را تهدید کند، منتشر کرده است. آره.

وی در پایان گفت: در نهایت مجددا تاکید می کنم که تمامی واکسن هایی که در سیستم ایمن سازی کشور در مراکز و پایگاه های کشوری ایمن سازی استفاده شده است اعم از آسترازنکا یا سایر واکسن ها مستقیماً از شرکت در کشور مبدا خریداری می شود و به طور گسترده توزیع نمی شوند و به صورت بی رویه توزیع می شوند.

دکمه بازگشت به بالا