علم و تکنولوژی

مازندران رتبه نخست واکسیناسیون دُز سوم و چهارم کرونا/ کاهش ۲۱ درصدی مراجعین سرپایی

تکنونامه/مازندران استاندار با اشاره به اینکه مازندران سومین و چهارمین واکسن را در کشور دریافت کرد، گفت: ویزیت سرپایی مرکز درمانی نسبت به هفته گذشته 21 درصد کاهش داشته است.

سیدمحمود حسینی پور نوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به وجود 3600 روستا در مازندران، به تشریح عمل واکسیناسیون در سوم و چهارم به طور گسترده پرداخت و گفت: واکسیناسیون فعال. در مناطق روستایی و حضور ویزیت در منزل و انجام واکسیناسیون، طراحی سامانه پایش وضعیت دستگاه های مرجع و ارائه دهندگان واکسیناسیون، تست کرونا و ارائه اطلاعات به مدیران دستگاه های دولتی و اصناف از جمله اقدامات مهم در این راستا است.

نماینده دولت به رصد مسافران کربلا در فرودگاه ساری از 6 هفته قبل اشاره کرد و گفت: آمادگی شبکه برای مقابله با موج هفتم از زمان شیوع این بیماری آغاز شد و اظهار داشت: 16 هزار و 511 بیمار سرپایی. در هفته ای که گذشت، افراد مبتلا به کرونا به مراکز درمانی مراجعه کردند که نسبت به هفته گذشته 21 درصد کاهش داشت.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته 21 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که از این تعداد 95 درصد افراد مسن مبتلا به بیماری عفونی بودند و خاطرنشان کرد: 24 درصد از مسافرانی که به استان سفر می کنند دارای علائم و 16 درصد هستند. از میان این افراد مسن کرونا مثبت شدند. .

شهردار مازندران تمهیدات لازم برای واکسیناسیون مسافران ورودی به استان را برشمرد و تاکید کرد: آزمایش کرونا برای همه افراد ورودی یا خروجی انجام می شود.

حسینی پور از دیدار با نمایندگان مذهبی استان در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی به دلیل ازدحام مردم امروز و توزیع ماسک بین نمایندگان مذهبی با همت خیرین خبر داد و 64 دین مهم را بیان کرد. هیئت اعزامی استان توسط همکاران دانشکده علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان کشور، تاکید کرد: با توجه به علاقه عموم مردم به برپایی تعزیه در تکایا، مساجد و امامزاده ها، هیئت را به مناطق آزاد و ساحلی منتقل کردیم و برخی از را مراسم یادبود هیئت در شبی که ساحل شد برگزار شد

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا