علم و تکنولوژی

ماشین آینده را اپل و ال‌جی با هم می‌سازند

همانطور که Notebookcheck با اشاره به رسانه کره ای The Bell می نویسد، ال جی قصد دارد تجارت تولید قطعات خودروهای الکتریکی را متنوع کند و تجهیزاتی مانند ایستگاه های شارژ، کابل ها و کانکتورها را بسازد و نرم افزاری برای نظارت بر فرآیند شارژ توسعه دهد.

گفته می شود ال جی کارخانه ای را که قبلاً خطوط تولید گوشی های هوشمند این شرکت را در خود جای داده بود، برای تولید سیستم های شارژ خودروهای الکتریکی تبدیل کرده است. این سیستم های شارژ سال آینده در سوپرمارکت ها و مراکز خرید منتخب مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ال جی در حال حاضر یکی از تامین کنندگان باتری تسلا و دیگر خودروسازان است و قصد دارد در آینده با تولید 4680 باتری موبایل به طور مستقیم با پاناسونیک رقابت کند. پس از CATL، ال‌جی دومین تولیدکننده بزرگ باتری خودروهای الکتریکی در جهان با 14 درصد سهم بازار است.

تسلا قطعات لازم برای سیستم دوربین تسلا ویژن را از طریق ال جی و سامسونگ تامین می کند. ال‌جی همچنین نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر بادوام را برای سیستم‌های سرگرمی در خودروهای الکتریکی مانند مرسدس EQS ارائه می‌کند.

اکثر واحدهای تجاری ال جی در آینده نزدیک وارد صنعت خودروسازی خواهند شد و هر کدام از آنها مسئولیت تولید قطعات را بر عهده خواهند داشت. بخش زیرساخت شارژ خودرو اکنون یک واحد تجاری جداگانه در LG دارد. پیش بینی می شود ارزش بازار این سیستم شارژ در سال 2030 به 325 میلیارد دلار برسد.

موسسه تحقیقاتی KB Securities اعلام کرد که بسیاری از شرکت‌های فعال در زنجیره تامین خودروهای الکتریکی در تلاش هستند تا شرکای تجاری اپل در پروژه خودروهای هوشمند این شرکت شوند. تحلیلگران می گویند اگر اپل واقعا به دنبال تولید چنین خودرویی باشد، تولید آن از سال آینده آغاز خواهد شد. به گزارش KB Securities، امکان همکاری اپل و گروه تجاری ال جی بسیار زیاد است.

ال‌جی برای مدت طولانی تامین‌کننده قطعات آیفون بوده و احتمالاً نمایشگرهای OLED را برای مک‌ها و آیپدهای آینده تولید خواهد کرد. سابقه همکاری طولانی اپل و ال جی ممکن است به این شرکت کره ای فرصت بیشتری برای ایفای نقش در تولید خودروهای هوشمند اپل بدهد.

5858

دکمه بازگشت به بالا