عمومیکسب و کار ایرانی

ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

اینکه چرا ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود دلایل خیلی زیادی می‌تواند داشته باشد. در ادامه چندین دلیل اساسی که ممکن است در مورد ماشین لباس‌شویی شما وجود داشته باشد را با هم بررسی خواهیم کرد:

وجود نوسان در برق ماشین لباسشویی

لینک تعمیر لباسشویی: در این مورد قبل از انجام هر کاری و تماس با کارشناس مربوطه، باید مطمئن شوید که حتما دستگاه به برق متصل است و هیچ مشکلی در اتصالات برقی دستگاه وجود ندارد و همه چیز سرجایش است. گاهی ممکن است که پریزی که دوشاخه‌ی ماشین لباسشویی را به آن متصل کردید، مشکل دارد و خیلی ساده با استفاده از یک فازمتر می‌توانید چک کنید که آیا در همان پریز اتصال برق وجود دارد یا خیر!

گاهی هم پارگی و یا پوسیدگی سیم‌های برق هم ممکن است دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد. اگر بررسی کردید و متوجه شدید که سیم‌های ماشین لباسشویی مثل قبل نیست، بهترین کار تعویض سیم‌های برق پوسیده یا آسیب‌دیده است. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید بهتر است ریسک نکنید و با یک مرکز تماس بگیرید.

نکته

ماشین‌های لباسشویی ال جی زمانی که مقدار ولتاژ برق ورودی‌شان کمتر از ۲۰۵ ولت باشد، روشن نمی‌شود و ممکن است فکر کنید که دستگاه به مشکل خورده است. در مورد این ماشین‌های لباسشویی، بهترین ولتاژ برای بهترین عملکرد، چیزی بین ۲۰۵ تا ۲۳۰ ولت با جریان ۱۵ آمپر است. بهترین وسیله برای تست ولتاژ هم دستگاهی به اسم مولتی‌متر است.

درست قرار ندادن لباسها در ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است که درست قرار ندادن لباس‌ها و یا مچاله کردن و تلنبار کردن البسه روی هم باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی‌ ال جی باشد. خوب است که هنگام قرار دادن لباس‌ها به داخل دیگ ماشین لباسشویی، به صورت یکنواخت و تک‌تک قرار دهید.

هرگز سعی نکنید که بیشتر از ظرفیت ماشین آن را پر کنید. اگر حجم لباس‌ها خیلی بیشتر از حجم مشخص شده باشد، همین امر ممکن موجب درست نچرخیدن دیگ و یا کلا روشن نشدن ماشین لباسشویی شود.

درست قرار ندادن لباسها در ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است که درست قرار ندادن لباس‌ها و یا مچاله کردن و تلنبار کردن البسه روی هم باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی‌ ال جی باشد. خوب است که هنگام قرار دادن لباس‌ها به داخل دیگ ماشین لباسشویی، به صورت یکنواخت و تک‌تک قرار دهید.

هرگز سعی نکنید که بیشتر از ظرفیت ماشین آن را پر کنید. اگر حجم لباس‌ها خیلی بیشتر از حجم مشخص شده باشد، همین امر ممکن موجب درست نچرخیدن دیگ و یا کلا روشن نشدن ماشین لباسشویی شود.

چک کردن دکمهی استارت و سوئیچ

در مدل‌های صفحه نمایش لمسی ماشین‌های لباسشوی ال جی در صورتی که ماشین روشن نشود، پنل دستگاه باید توسط تکنسین باز و بررسی شود. ولی اگر صفحه نمایش لمسی نداشت باید کلید قطع و وصل را تکنسین با مولتی‌متر بررسی شود.

در صورتی که دکمه یا کلید استارت مشکل داشت، این قطعه بعد از باز کردن پنل صفحه نمایش تعویض شود و مشکل روشن نشدن ماشین لباسشوی، برطرف خواهد شد.

بررسی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی

در طراحی ماشین‌های لباسشویی جدید سیستمی تعبیه شده است که به محض باز کردن درب، فعالیت ماشین هم متوقف خواهد شد. وظیفه‎ی متوقف کردن عملیات هم بر عهده‌ی میکروسوئیچ است که گاهی خراب بودن همین میکروسوئیچ ممکن است دلیل اصلی روشن نشدن ماشین لباسشویی باشد.

این قطعه اگر نتواند به خوبی کار کند، درب ماشین بسته نخواهد شد و اگر درب به طور کامل بسته نباشد، ماشین لباسشویی نمی‌تواند شروع به کار کند. اگر علت اصلی خرابی ماشین لباسشویی شما از میکروسوئیچ باشد، راهی جز تعویض این قطعه نخواهید داشت.

برای اینکه مطمئن شوید که مشکل ماشین از میکروسوئیچ است باید درب ماشین لباسشویی را کامل باز کنید. بعد باید فنر دور درب را با استفاده از یک پیچ‌گوشتی به سمت بیرون بکشید تا فنر آزاد شود. بعد فنر را از جای خودش آزاد کنید و به آرامی بخش بیرونی لاستیک دور درب را درون آبکش دیگ قرار بدهید تا بتوانید میکروسوئیچ را باز کنید. بعد از باز کردن باید زبانه‌ی میکروسوئیچ را فشار دهید و بعد رها کنید. اگر بعد از انجام این کار صدایی را نشنیدید، این نشان دهنده‌ی این است که میکروسوئیچ از کار افتاده و باید آن را تعویض کنید.

خراب شدن ولوم تایمر

در بعضی از طراحی‌های، برای خاموش و روشن کردن دستگاه باید از یک ولوم تایمر استفاده کرد. ولوم تایمر روی پنل اصلی قرار داده شده است. گاهی خرابی و یا هرز شدن ولوم تایمر ممکن است دلیل اصلی روشن نشدن ماشین لباسشویی شما باشد که به راحتی با تعویض این قطعه، مشکل‌تان برطرف خواهد شد.

خرابی برد اصلی ماشین لباسشویی

صفحه نمایش کوچکی که در قسمت جلویی ماشین‌های لباسشویی ال جی قرار داده شده است نقش مهمی در عملکرد دستگاه دارد. چرا که با استفاده از همین صفحه نمایش می‌توانید برنامه‌های شستو، دیدن کدهای خطا و در کل تمامی عملکرد ماشین لباسشویی را کنترل کنید.

اگر زمانی احساس کردید که یک یا چند دکمه از این صفحه نمایش کار نمی‌کند، مطمئن باشید که برد اصلی ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است. خیلی ساده و با ثبت درخواست یک تکنسین با تجربه از کاراباما می‌تواند برد را تعمیر یا در بدترین شرایط تعویض کنید.

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی ال جی خود را به کاراباما بسپارید پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

علت کار نکردن دکمه استارت لباسشویی |علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی |علت کار نکردن ماشین لباسشویی بعد از آبگیری

نبود ولتاژ کافی در برد کنترل

وظیفه‌‎ی اصلی برد ماشین لباسشویی که به نوبه‌ای می‌تواند فرمانده‌ی کل دستگاه باشد، کنترل صحت عملکرد اجزای داخلی مثل موتور و پمپ و سایر اجزای مهم دیگر است.

  1. اگر برد کنترل ماشین نتواند ولتاژ کافی برای موتور، شیر برق، پمپ یا قفل درب (میکروسوئیچ) را محیا کند، همین امر می‌تواند دلیل دیگری برای روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی باشد.
  2. عدم عملکرد صحیح موتور

وظیفه‌ی اصلی که موتور ماشین لباسشویی بر عهده دارد، تبدیل کردن انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی برای به چرخش درآوردن دیگ ماشین است. وقتی که ماشین شروع به کار می‌کند، موتور باید در دو جهت امکان چرخیدن داشته باشد.

حال اگر این موتور به درستی نتواند کار خودش را انجام دهد و یا احساس کردید که صداهای ناخوشایندی از دستگاه بیرون می‌آید، می‌توانید مطمئن شوید که دلیل اصلی روشن نشدن ماشین، عدم عملکرد صحیح موتور است.

برخی اوقات که خیلی پشت سر هم و بدون اینکه صبر کنید موتور دستگاه خنک شود آن را روشن می‌کنید، همین داغ شدن موجب میشود که اجازه ندهد ماشین روشن نشود و نیاز داشته باشد که چند ساعت استراحت کند. ممکن است بعد از خنک شدن موتور، بتوانید دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید و از آن استفاده کنید.

در مواقعی که موفق به عیب‌یابی دستگاهتان نشدید پیشنهاد ما : مرکز تخصصی تعمیرات، کاراباما امکان ثبت سفارش در 7 روز هفته (7 صبح تا 2 بعد از نیمه شب)

در این مقاله در مورد اینکه چرا ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود برای شما گفتیم و رایج‌ترین مواردی که در این مورد وجود دارد را باهم بررسی کردیم تا حدالامکان نیازی به نداشته باشید. گاهی ممکن است دلیل اصلی این مشکل از جای دیگری باشد و نیازمند آن باشد که از یک متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

فراموش نکنید که اگر تخصص کافی در این کار را ندارید، هرگز خودتان این کار را انجام ندهید و از یک کارشناس کمک بگیرید.

پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از کارشناسان کاراباماست که در اسرع وقت و با کیفیت‌ترین حالت ممکن تمامی لوازم خانگی شما را با گارانتی معتبر تعمیر می‌کنند. برای ثبت درخواست تعمیر، سرویس و یا نصب لوازم خانگی خود می‌توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی از خدمات ما بهره بگیرید

منبع : آریل سرویس

دکمه بازگشت به بالا