علم و تکنولوژی

ماماهای برگزیده استان قم تجلیل شدند

تکنونامه/ قم همزمان با هفته سلامت مراسم بزرگداشت روز ماما با حضور کارکنان دانشگاه، حسین قریب مدیرکل اجتماعی استانداری قم و زینب عبدالهی مدیر دفتر امور بانوان و خانواده در دانشکده علوم پزشکی قم برگزار شد. منطقه قم.

دکتر مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم گفت: اینکه امروز می توانیم در کنار هم جشن بگیریم مرهون تلاش ما برای مبارزه با ویروس کرونا است که جامعه مامایی نیز در این امر دخیل هستند.

وی گفت: تعهد شهرستان قم به شیوع کرونا برای کنترل و مراقبت از مادران پرخطر و درگیر کرونا تمام تلاش خود را انجام داده است و از زحمات آنها قدردانی می کنیم.

رئیس دانشکده پزشکی قم گفت: یکصد سال از خدمات مامایی در کشور می گذرد و پر استرس ترین کار مامایی بود، اما متاسفانه هنوز جایگاه واقعی آنها مشخص نیست.

مصری ها به موضوع جمعیت جوانان پرداختند و گفتند: این موضوع مورد توجه جهانیان است و کشورها می دانند که رشد جمعیت و جوانان ارزشمند است و آینده آن کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی گفت: در سطح کشور و استان برنامه ریزی های گسترده ای در این زمینه وجود دارد و مراکز آموزشی سمینارهای جمعیتی در استان ایجاد شده و جامعه مامایی در این امر نقش بسزایی داشته است.

دکتر عادلی رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم نیز در پیامی فرا رسیدن روز ماما را به جامعه مامایی استان تبریک گفت.

وی افزود: کار جامعه سلامت تیمی است که اگر این تیم ها منسجم نباشند سلامت مردم آسیب می بیند و پروژه خوب نمی شود.

رئیس جامعه پزشکی استان کوم گفت: از طرف دانشکده پزشکی استان از تمامی زحمات و زحمات جامعه مامایی استان تشکر می کنم و برای شما آرزوی موفقیت دارم.

پس از این نشست دکتر رضایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سلامت هم مسئول سلامت جنین و هم مادر است که نقش مضاعف در سلامت جامعه دارد. تلاش ها. “

وی خاطرنشان کرد: جامعه مامایی استان در مقاطع مختلف از جمله شیوع ویروس کرونا در کنار خانواده های سالم برای رسیدگی به بیماران تلاش کرده و از زحمات آنها قدردانی می کنیم.
در ادامه دکتر باقریان معاون فنی مرکز بهداشت قم به موضوع جمعیت جوان پرداخت و گفت: جمعیت کشور به سرعت در حال پیر شدن است و متاسفانه شاهد کاهش رشد جمعیت هستیم.

همه دنیا به رشد و تحرک جمعیت نگاه می کنند و کشور ما نباید در این و آن معطل شود.

گفته می شود 800 ماما در استان وجود دارد و در پایان این مراسم از ماماهای الگوی قم تجلیل شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا